1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Seriale

Powstanie prequel serialu Gomorra. Film opowie historię Ciro Di Marzio

Gomorra: Powstanie pełnomentrażowy prequel hitowego włoskiego serialu

Gomorra to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Włoska produkcja doczekała się już czterech sezonów. A właśnie ogłoszono, że trwają przygotowania do filmowego spin-offa, o roboczym tytule Nieśmiertelny.

W czasach dominacji amerykańskich produkcji Gomorra była niezwykle pozytywnym zaskoczeniem. Serial opowiadający o kulisach działalności neapolitańskiej mafii najpierw podbił Włochy, a niedługo później dzięki umowie dystrybucyjnej z HBO również resztę Europy.

Produkcja została oparta na bestsellerowej książce Gomorra. Podróż po imperium kamorry. Jej autorowi, Roberto Saviano do dzisiaj grozi śmierć z rąk mafiozów. Nie zmienia to jednak faktu, że serial jest chętnie oglądany również przez samych członków Gomorry.

Popularność produkcji sprawiła wręcz, że rozpoczęto prace nad pełnometrażowym prequelem produkcji.

Jej bohaterem będzie Ciro Di Marzio, czyli mafiozo o pseudonimie l'Immortale. To jedna z najmocniej uwielbianych postaci kultowej produkcji. Marco D'Amore, który wciela się w Di Marzio w serialu nie tylko zagra w filmie, ale też będzie go reżyserować. Nie będzie to jego pierwsza próba w tym zakresie. Wyreżyserował również część odcinków czwartego sezonu. Przy produkcji będzie też pracować scenarzysta Gomorry Leonardo Fasoli.

Nie znamy na razie wszystkich szczegółów fabularnych produkcji. Według informacji portalu Deadline film o roboczym tytule Nieśmiertelny opowie o wczesnych latach Di Marzio.

Mężczyzna przeżył wielkie trzęsienie ziemi, co na zawsze zmieniło jego spojrzenie na życie. W kolejnych latach zostaje hitmanem mafii i mentorem młodego bossa Gennaro Savastano. Data premiery prequela nie została póki co podana. Gomorra wróci z czwartym sezonem wiosną 2019 roku.