1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Ten żart może go kosztować 95 milionów dolarów. Sacha Baron Cohen pozwany

Żarty z polityków, nawet robione przez profesjonalistów, mogą skutkować poważnymi konsekwencjami. Teraz przekonał się o tym Sacha Baron Cohen, prowadzący program Who is America?. Komik został pozwany na 95 mln dol. odszkodowania.

Sacha Baron Cohen pozew Who is America?
226 interakcji
dołącz do dyskusji

Sacha Baron Cohen od dawna słynie z kontrowersyjnego i niepoprawnego politycznie poczucia humoru. W zasadzie na nim zbudował swoją karierę, zyskując popularność w programie Da Ali G Show, a następnie występując w filmach Borat, Brüno czy Dyktator. Ostatnio komika można oglądać w satyrze Who is America?, w którym wciela się w różne fikcyjne postaci, prowadząc rozmowy z amerykańskimi politykami, działaczami, a nawet ze zwykłymi obywatelami.

Oczywiście całość usiana jest różnymi żartami i absurdalnymi wypowiedziami, najczęściej wymierzonymi w rozmówców lub reprezentowaną przez nich opcję polityczną. Przez to niektórzy z zaproszonych gości nie zawsze są zachwyceni przebiegiem rozmowy, zwłaszcza, że często obiecywano im poważne spotkanie z ekspertem w jakiejś dziedzinie. Dlatego jeden z rozmówców zdecydował się nawet na kroki prawne.

Sacha Baron Cohen został pozwany o 95 mln dol. odszkodowania.

Sprawę przeciw niemu skierował Roy Moore, były sędzia i kandydat do Senatu ze stanu Alabama. Polityk był przekonany, że wystąpi w programie izraelskiej telewizji, gdzie odbierze nagrodę za swoją postawę wobec tego państwa. Całość miał poprowadzić Erran Morad, były agent Mossadu i ekspert w dziedzinie antyterroryzmu, będący oczywiście jednym z wcieleń Cohena.

Gospodarz w pewnym momencie chciał zaprezentować urządzenie zdolne wskazywać znajdujących się w pobliżu pedofilów i innych przestępców seksualnych. Gadżet zapiszczał, gdy skierowano go na Moore’a, a zniesmaczony polityk zaprzeczył pomówieniom i opuścił program. Cała sytuacja była odniesieniem do wydarzeń z listopada ubiegłego roku. W czasie senackiej kampanii Moore’a były sędzia został oskarżony o molestowanie dziewięciu kobiet, w tym 14-latki. Polityk kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom, a obwiniające go osoby pozwał o zniesławienie.

Republikanin podjął przeciw Cohenowi kroki prawne.

BBC podaje, że w skierowanym do sądu pozwie Moore obarcza winą także Showtime i CBS, czyli nadawców programu. Nikt ze strony pozwanych nie wystosował jeszcze żadnego oświadczenia. W Polsce program Who is America? można oglądać na HBO GO.