REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Daredevil jeszcze długo poczeka na trzeci sezon

Gdy w 2013 roku Netflix i Marvel ogłosili współpracę przy serii seriali aktorskich, nikt jeszcze nie spodziewał się, że Daredevil i Jessica Jones staną się takimi sukcesami. Plany stworzenia przez Disneya własnej platformy VoD sprawiają jednak, że przyszłość tych produkcji stoi pod znakiem zapytania.

Daredevil długo poczeka na trzeci sezon. Nie ma planów powrotu grupy Defenders
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Drugi sezon Luke'a Cage'a przyniósł stosunkowo pozytywne oceny krytyków i fanów, trwają także prace nad drugą odsłoną Iron Fista (choć akurat na ten serial mało kto czeka). Najpopularniejszy i według wielu najlepszy serial superbohaterski Netfliksa, czyli Daredevil wciąż nie może doczekać się jednak daty premiery trzeciego sezonu. I to mimo, że jego powstanie zostało zamówione dwa lata temu, a główny odtwórca roli sugerował już szczegóły fabuły.

Włodarze Netfliksa podkreślają, że drugą odsłonę serii z Mattem Murdockiem w roli głównej oceniają pozytywnie. Mimo to nadal nie chcą podzielić się nowymi informacjami na temat serialu. Rzekomo z powodu konieczności uniknięcia konfliktów w harmonogramach aktorów. Jak podkreśla w rozmowie z Deadline wiceprezydent Netfliksa Cindy Holland, wszyscy aktorzy musieli być dostępni na czas kręcenia The Defenders. Tylko, że tamten serial zadebiutował w 2017 roku i trudno wciąż wykorzystywać go jako wymówkę.

Tym bardziej, że nie ma planów powrotu do formuły The Defenders. Przynajmniej na ten moment.

Holland twierdzi również, że wciąż nie podjęto decyzji o stworzeniu trzeciego sezonu Luke'a Cage'a. Wszystko coraz mocniej wskazuje na to, że Netflix woli się wstrzymać z podjęciem wiążących decyzji w sprawie kolejnych sezonów produkcji na licencji Marvela. Zmiany właścicielskie i kupno aktywów Foxa przez Disneya zapewnia w przyszłości dostęp do nowych historii i bohaterów. Pytanie, czy Netflix będzie mógł skorzystać z tej okazji.

Wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach będzie działać nowy serwis VoD Disneya. Netflix może stracić licencję na pokazywanie bohaterów Marvela w części lub całości, na całym świecie lub tylko w Stanach Zjednoczonych. Firma z pewnością nie da sobie tak łatwo odebrać dochodowych i prestiżowych produkcji. I to mimo faktu, że coraz więcej seriali na platformie to dzieła obcego pochodzenia jedynie przez Netfliksa dystrybuowane.

REKLAMA

Netflix na razie utrzymuje przyszłość serialu Daredevil oraz innych marvelowskich produkcji w sferze domysłów.

Kolejne miesiące pokażą jednak, w którą stronę pójdzie współpraca dwóch gigantów współczesnej rozrywki.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA