1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Zmiana na brytyjskim tronie w 3. sezonie The Crown. Olivia Colman jako Elżbieta II

The Crown netflix

Brytyjska korona przechodzi w nowe ręce. Netflix udostępnił pierwsze zdjęcie z 3. sezonu The Crown. Widzimy na nim Olivię Colman, która zastąpiła Claire Foy w roli królowej Elżbiety II.

The Crown od Netfliksa ukazuje fabularyzowaną historię życia Elżbiety II. Już w dwóch pierwszych sezonach oglądaliśmy losy królowej na przestrzeni kilkunastu lat. Serial towarzyszy monarchini od momentu ślubu z Filipem do narodzin księcia Andrzeja. To jednak nie koniec produkcji, bo do zekranizowania jest jeszcze kilka dekad życia Elżbiety.

Oczywistym faktem jest, że z czasem będziemy oglądać coraz to starszych bohaterów. Twórcy nie zdecydowali się jednak na charakteryzację czy komputerowe postarzenie aktorów. Zamiast tego sięgnęli po nową obsadę, którą zobaczymy w 3. sezonie The Crown. Pierwsze efekty możemy podziwiać już teraz.

Netflix udostępnił zdjęcie Olivii Colman jako Elżbiety II.

Aktorkę będziemy oglądać w dwóch kolejnych sezonach The Crown. Colman przejęła pałeczkę po Claire Foy, która wcielała się w królową w dotychczasowych seriach. Oczekiwania wobec nowej odtwórczyni są spore, bo Foy była powszechnie chwalona za swoją rolę, która przyniosła jej zresztą szereg nagród.

The Crown Olivia Colman

Patrząc na opublikowaną fotografię można być jednak dobrej myśli. Z tego profilu Colman mocno przypomina prawdziwą Elżbietę II. Pamiętając także jej świetną rolę w Nocnym recepcjoniście, warto dać aktorce kredyt zaufania.

To tyczy się zresztą całej nowej obsady The Crown.

W roli księcia Filipa zobaczymy teraz Tobiasa Menziesa, znanego z Gry o tron czy Outlandera. W Małgorzatę wcieli się natomiast Helena Bonham Carter, a w Antony’ego Armstronga-Jonesa, czyli męża księżniczki, wcieli się Ben Daniels. Ponadto na ekranie zobaczymy także nowe postaci; mówi się o dodaniu do scenariusza księżnej Diany czy Margaret Thatcher. W nowych odcinkach będziemy mogli oglądać także istotne wydarzenia z życia publicznego Wielkiej Brytanii, takie jak pojawienie się The Beatles czy zwycięstwo Anglii w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 1966.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się premiery 3. sezonu The Crown.

Poprzednie odsłony można obejrzeć na Netfliksie.