1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Nowy serial historyczny Telewizji Polskiej. Drogi wolności dziś do obejrzenia w TVP1

Drogi wolności TVP prapremiera
299 interakcji
dołącz do dyskusji

Telewizja Polska rozpoczyna emisję nowego serialu historycznego. Drogi wolności opowiedzą o trudnym okresie kształtowania się polskiej państwowości. Prapremiera produkcji już dziś w TVP1.

Rok 2018 jest okazją do celebrowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Oczywiście główne obchody i uroczystości zaplanowano dopiero na listopad, jednak już teraz można spotkać się z różnymi wydarzeniami upamiętniającymi historię sprzed stu lat. Oczywiście takiej okazji nie mogła przepuścić Telewizja Polska, która ma dla widzów serial specjalnie na tę okazję.

Na Jedynce emitowane będą Drogi wolności.

Produkcja ma być osadzona w czasach I wojny światowej oraz niedługo po niej. W serialu poznamy losy mieszkających w Krakowie sióstr Biernackich, które planują założyć własne czasopismo. Ich marzenie okazuje się trudne do realizacji nie tylko z powodu trwających konfliktów i niestabilności politycznej, ale także panującego wówczas patriarchalizmu.

W pierwszym odcinku zobaczymy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów. Wśród żołnierzy jest Jerzy Reczyk, w którym zakochana jest Lala, najmłodsza z sióstr Biernackich. W utworzonym przez Józefa Piłsudskiego oddziale służy także Szymon Hasefer, który wpadł w oko innej Biernackiej – Maryni. Tymczasem Ignacy, ich ojciec, otrzymuje od urzędu miasta duże zamówienie na afisze. Wszystko wydaje się układać po ich myśli, jednak do głosu dochodzą rodzinne sekrety z przeszłości, które mogą zaważyć na życiu wszystkich bohaterów.

Drogi wolności zapowiadane są jako największa produkcja TVP ostatnich lat, a każdy odcinek miał kosztować ponad milion złotych. Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Rosnowską, Katarzynę Zawadzką, Izę Kunę, Paulinę Gałązkę czy Adama Cywkę.

Pierwszy odcinek można obejrzeć już dziś o 20:10 w TVP1.

Na pozostałe odcinki trzeba będzie poczekać do września.