1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Netflix szykuje nowy oryginalny horror. Ghoul - zwiastun indyjskiego miniserialu

Ghoul Netflix horror

Zachęcony dobrym przyjęciem Sacred Games Netflix idzie za ciosem. Serwis oferuje kolejną indyjską produkcję oryginalną. W sierpniu do katalogu platformy trafi horror Ghoul. W sieci pojawił się zwiastun miniserialu.

Netflix regularnie prezentuje swoim abonentom oryginalne produkcje z co raz nowszych zakątków świata. Wśród europejskich seriali znajdziemy kilka perełek, ale oferta nie ogranicza się tylko do Starego Kontynentu. Niedawno w serwisie pojawił się choćby serial Sacred Games, będący pierwszym indyjskim Netflix Original. Platforma streamingowa nie zwalnia tempa i po ciepłym przyjęciu odcinkowej produkcji oferuje widzom kolejne dzieło prosto z Indii.

W sieci pojawił się zwiastun horroru Ghoul.

Akcja ma toczyć się w położonej z dala od cywilizacji jednostce wojskowej. Obiekt służy przede wszystkim przetrzymywaniu i przesłuchiwaniu więźniów. Jedna z żołnierek pomaga w aresztowaniu własnego ojca, przez co zdobywa zaufanie zwierzchników. Jednak nie wszyscy osadzeni chcą współpracować z wojskiem. Przeciwnie, jeden z więźniów inicjuje ciąg zdarzeń, w którym na jaw wychodzą mroczne sekrety sił militarnych.

Opublikowany materiał wideo stwarza wrażenie, jakby Ghoul był filmem kryminalnym albo psychologicznym. Przez część trailera ciężko mieć wrażenie, że to faktycznie horror. Dopiero w drugiej połowie pojawia się klimat charakterystyczny dla tego typu produkcji.

Ghoul horror Netflix

Współprodukcją filmu ma zająć się Blumhouse Productions.

Wytwórnia znana jest z tworzenia horrorów, takich jak Uciekaj!, Paranormal Activity, Naznaczony czy Split. Ponadto Blumhouse odpowiada za nagrodzony trzema Oscarami Whiplash. Mam nadzieję, że i tym razem wytwórnia stanie na wysokości zadania i dostarczy porządny horror, odwracając tym samym klątwę filmowych produkcji Netfliksa. W projekt zaangażowane są ponadto Phantom Films oraz Ivanhoe Pictures.

Główną rolę w Ghoulu zagra Radhika Apte, znana choćby ze wspomnianego Sacred Games. Ponadto na ekranie zobaczymy także Manava Kaula, Ratnabali Bhattacharjee czy Mahesha Balraja. Produkcja liczyć będzie trzy odcinki. Wszystkie trafią do katalogu Netfliksa 24 sierpnia.