1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Twórcy serialu Dark od Netfliksa wchodzą na plan. Już nie mogę doczekać się nowych odcinków

Rozpoczynają się prace na planie jednego z najlepszych seriali od Netfliksa. Dostaliśmy kilka interesujących szczegółów odnośnie 2. sezonu produkcji Dark.

Twórcy Dark wchodzą na plan. Na serial jeszcze trochę poczekamy

Niedługo po premierze 1. sezonu serialu Dark otrzymaliśmy informację, że Netflix dalej będzie inwestował w swoją niemiecką produkcję oryginalną. Ta doskonała dla mnie wiadomość szybko przerodziła się w nadzieję, że nowe odcinki zobaczymy jeszcze w 2018 roku. Niestety, już parę miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że prace nad kontynuacją ruszą 25 czerwca, a to oczywiście oznacza, że na samą premierę jeszcze trochę poczekamy. To właśnie dziś ekipa weszła na plan, by stworzyć ciąg dalszy niezwykłej opowieści o czasie. Pierwsza część historii była kręcona od października do marca 2017 roku, a do serwisu trafiła dopiero w grudniu. Podejrzewam więc, że 2. sezon zobaczymy najwcześniej w pierwszej połowie 2019.  

W nowej odsłonie Dark będzie więcej podróży w czasie.  

Dowiedzieliśmy się, że twórcy planują w nowym sezonie dodać nowe płaszczyzny czasowe, i to zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości. Przypomnijmy, że na terenie Winden znajdowało się tajemnicze miejsce, które umożliwiało pokonywanie bariery czasu. Fabuła skupiała się jednak na negatywnych konsekwencjach tych podróży, a konkretniej na próbie zawładnięcia czasem przez Noah 

Otwartym pozostaje pytanie, czy twórcy planują pokazać późniejszy rok niż 2052, do którego pod sam koniec 1. sezonu trafił Jonas. Jeśli zaś chodzi o jeszcze wcześniejsze losy Winden, to prawdopodobnie zobaczymy rok 1921. Ciekawe, jak twórcy zaprezentują obraz Niemiec krótko po I wojnie światowej. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym sezonie mogliśmy oglądać 1953 i trudno było zobaczyć jakiekolwiek ślady czy konsekwencje niedawno zakończonego konfliktu.  

Ekipa zapowiedziała również, że na ekranie zobaczymy kilku nowych aktorów. Do obsady dołączą m.in. Sylvester Groth (znany m.in. z Bękartów wojny, Lektora), Sandra Borgman i Winfried Glatzeder. Nawet jeśli te nazwiska nie są znane w Polsce, to nie da się ukryć, że casting był wyjątkowo mocną stroną 1. serii Dark.

W serialu pojawią się również starzy znajomi, potwierdzono bowiem – co nie powinno być wielką niespodzianką - obecność Louisa Hofmanna (Jonas), Jordis Triebel (Katharina Nielsen), Lisy Vicari (Martha Nielsen) i Oliviera Masucciego (Ulrich Nielsen). 2. sezon serialu Dark liczyć będzie osiem odcinków, a zdjęcia do niego powstaną w Berlinie i okolicach.

Twórcami serialu Dark pozostają Baran bo Odar i Jantje Friese.

Nie ma tu wielkiego zaskoczenia, bo ten pierwszy wyreżyserował wszystkie odcinki pierwszego sezonu. Ciekawe jest jednak, jak twórcy poradzą sobie z nowymi wyzwaniami, które postawił przed nimi Netflix. Niedawno usłyszeliśmy przecież, że Baran bo Odar i Jantje Friese podpisali z serwisem VoD umowę na wyłączność.