1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Masz książki na wymianę? Skorzystaj z aplikacji mobilnej Nextplease!

Nextplease! to pierwsza aplikacja mobilna do wymiany książek

Dwójka polskich studentów stworzyła aplikację do darmowej wymiany książek. Nazywają ją książkowym secondhandem. Albo krócej - Nextplease!

Widziałam różne niekonwencjonalne sposoby na wymianę książek. Najbardziej wzrusza mnie półka ustawiona przed wejściem do gmachu urzędu mojej dzielnicy, na której czasem pojawiają się pojedyncze egzemplarze. Pracownicy urzędu dbają o półkę, czyszczą ją, a w niepogodę przykrywają folią. Inicjatywa wspaniała, ale egzekucja nie do końca praktyczna.

O wiele bardziej praktyczne i bezpieczne dla książek jest rozwiązanie przygotowane przez dwójkę polskich studentów - aplikacja Nextplease!.

To pierwsza aplikacja mobilna łącząca ludzi, którzy mają książki na wymianę.

Możesz w niej zamieścić swoje oferty, możesz też przeglądać propozycje innych użytkowników. A w razie zainteresowania - zgłosić się do wymiany towaru. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS. Warto dodać, że to w całości inicjatywa studencka.

Nextplease! wykorzystuje geolokalizację, dzięki czemu podczas wyszukiwania interesujących nas ofert, możemy określić wybrany zasięg. Książki, które chcemy wymienić, dodajemy do naszej biblioteki. Do wymiany dochodzi po wzajemnym "zmatchowaniu" danej pozycji. Aplikacja umożliwia wymianę kontaktów pomiędzy użytkownikami oraz ocenę profili naszych kontrahentów. Za każdą dokonaną wymianę otrzymujemy punkty.

Twórcami Nextplease! jest dwójka studentów - Justyna Staśkiewicz (studentka informatyki i ekonometrii na SGGW) oraz Daniel Wojciechowski (student dziennikarstwa na Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie).

Aplikację możecie za darmo pobrać ze sklepu Play i AppStore.