1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Johnny Depp i morderstwo słynnego rapera. Zobacz zwiastun filmu City of Lies

City of Lies trailer

Historia Notoriousa B.I.G. doczeka się ekranizacji. W filmie City of Lies sprawę śmierci rapera będzie badał detektyw, w którego wcieli się Johnny Depp. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

Notorious B.I.G., znany również jako Biggie Smalls, to jeden z najważniejszych raperów lat 90. Zaczynał od współpracy z Puff Daddym i nagrywania z Mary J. Blige, by w 1994 r. wypuścić debiutancki krążek Ready to Die. Rok później ukazał się Conspiracy, efekt działania z Junior M.A.F.I.A. Zdążył jeszcze nagrać album o proroczym tytule Life After Death, który trafił do sprzedaży kilkanaście dni po jego śmierci.

Nototious B.I.G. został zamordowany 9 marca 1997 r. w Los Angeles, pół roku po tym, jak w Mieście Aniołów zginął Tupac. Nieznany sprawca oddał strzały w kierunku samochodu rapera, czterokrotnie trafiając go w klatkę piersiową. Muzyk zmarł pół godziny później, a jego śmierć do dziś nie została w pełni wyjaśniona. Teraz widzowie będą mogli poznać szczegóły sprawy na kinowych ekranach.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu City of Lies.

Produkcja skupi się na Russellu Poole’u, detektywie z policji Los Angeles, który zajmuje się sprawą od 20 lat. Mimo to daleko mu do znalezienia konkretnych odpowiedzi. Razem z dziennikarzem Jackiem Jacksonem próbują dotrzeć do faktów dotyczących zabójstwa rapera. Dlaczego, mimo dokładnych analiz, lata śledztwa nie przyniosły rezultatów?

City of Lies trailer

City of Lies zapowiadany jest jako thriller, który ma przedstawić historię z nowej perspektywy. Z trailera wynika, że zabójstwo będzie też wstępem do rozważań na temat korupcji i niesprawiedliwości wśród policji. Scenariusz oparto na książce LAbyrinth Randalla Sullivana.

City of Lies – kogo zobaczymy w filmie?

Good Films i Miramax zadbały o bardzo ciekawą parę aktorów, którzy zagrają główne role. W Poole’a i Jacksona wcielą się bowiem odpowiednio Johnny Depp i Forest Whitaker. Taki dobór czołowych postaci pozwala mieć nadzieję na dobre kreacje. Ponadto w filmie wystąpią Neil Brown Jr., Dayton Callie czy Toby Huss. Reżyserem produkcji jest Brad Furman, odpowiedzialny m.in. za Prawnika z Lincolna.

Premierę City of Lies zaplanowano na 7 września.