REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Atlanta nie tylko dla fanów rapu. Premiera drugiego sezonu serialu już dziś na FOX Comedy

Światowa premiera drugiego sezonu serialu Atlanta miała już miejsce w marcu. Dziś (19.05) polska premiera, na antenie FOX Comedy. Kto jeszcze nie zna tego tytułu, warto mieć go na oku.

Premiera drugiego sezonu serialu Atlanta już dziś na FOX Comedy
REKLAMA
REKLAMA

Nie tylko ze względu na świetny humor, również ze względu na głównego bohatera i jednego z twórców serialu, Donalda Glovera, znanego też jako Childish Gambino. Muzyk, scenarzysta, aktor - Glover poczyna sobie coraz śmielej, a w każdej z tych dziedzin osiąga coraz to większe sukcesy.

Akcja serialu dzieje się oczywiście w Atlancie. Earnest „Earn” Marks to młody człowiek, szukający swojej życiowej drogi. Wiecznie spłukany, potrzebuje sposobu na życie. Razem z kuzynem Alfredem próbuje zaistnieć na lokalnej scenie hip-hopowej.

Alfred jako raper, Earn - jego manager.

Serial nieraz podejmował temat dyksryminacji rasowej. Earn i jego kumple, jako przedstawiciele czarnoskórej społeczności, często tego doświadczają. Atlanta to nie tylko serial komediowy. To również seria odnosząca się do ważnych społecznych i kulturowych tematów.

Pierwszy odcinek drugiej serii, Alligator man, nie przynosi w życiu Earna żadnych rozwiązań ani tym bardziej nadziei na polepszenie sytuacji. Marks musi opuścić wynajęty kontener, w którym przetrzymuje swój dobytek. Udaje się do Alfreda, u którego też nie jest różowo - on z kolei odbywa właśnie areszt domowy.

 class="wp-image-164989"

W dalszej części odcinka poznajemy wujka Earna. Wuj Willie nie wyróżniałby się niczym na tle innych mieszkańców dzielnicy. Oprócz tego, że jest wredny i trzyma w domu… aligatora. Bardzo dobry, prześmieszny pierwszy odcinek świetnie wróży nowej serii. Rozrywka pierwsza klasa, pełno zabawnych sytuacji, dialogów, choć niektóre z nich wymagają odpowedniej wiedzy kulturowej i kontekstu. Scena muzyczna Atlanty od lat stoi hip-hopem. Ze stolicy stanu Georgia pochodzą m.in. Ludacris czy panowie z duetu Outkast.

Alligator man to także świetnie wyreżyserowany odcinek.

REKLAMA

Reżyser, Hiro Murai, pracował całkiem niedawno z Gloverem - to właśnie on pomógł stworzyć teledysk do utworu This is America. Klip bije rekordy odtworzeń na YouTubie, Glover zgarnia kolejne pochwały za Atlantę, zaś 25 maja do kin trafi Han Solo: Gwiezdne wojny - historie, w którym Glover gra Lando Calrissiana. Pięknie rozkręca się ta kariera.

Pierwszy odcinek drugiej serii serialu Altlanta obejrzymy dziś o godz. 23:50 na kanale FOX Comedy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA