REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Nietoperze zawitają do Arrowverse. W uniwersum pojawi się Batwoman

Zdarza wam się narzekać, że w Arrowverse brakuje odniesień do Batmana? Jeśli tak, to mamy dla was dobre wieści. The CW planuje wprowadzić do uniwersum Batwoman.

Batwoman Arrowverse
REKLAMA
REKLAMA

Amerykańska stacja The CW może być najbardziej znana polskim widzom dzięki swoim produkcjom opartym na postaciach z komiksów DC. Wszystko zaczęło się w 2012 roku od serialu Arrow. Pozytywny odzew pociągnął za sobą kolejne tytuły – Flash, Supergirl czy DC’s Legends of Tomorrow.

Wszystkie serie osadzone są w tym samym uniwersum, znanym szerzej jako Arrowverse. To pozwala na wprowadzanie uniwersalnych postaci i umożliwia crossovery pomiędzy serialami. Fanom wciąż jednak brakowało odniesień do najbardziej znanych postaci z DC, jak choćby Batman. Teraz ma się to zmienić.

The CW zapowiedziało wprowadzenie do uniwersum Batwoman.

Taką informację podał Stephen Amell, odtwórca tytułowej roli w Arrow. Jego słowa potwierdził prezes stacji Mark Pedowitz, który zaznaczył, że bohaterka po raz pierwszy pojawi się w jakiejkolwiek produkcji aktorskiej. Postać ma pojawić się na ekranach w ramach rozbudowanego crossoveru pomiędzy serialami. Na ekranie zobaczymy ją prawdopodobnie w grudniu. Nie wiadomo jeszcze, w którym z seriali Batwoman zaliczy swój występ. Nieznane jest także nazwisko aktorki, która wcieli się w postać.

Batwoman zadebiutowała w komiksach DC w 1956 roku. Wówczas nazywała się Kathy Kane i wdawała się w romanse z Batmanem, zwalczając przy tym przestępczość w Gotham City. Postać nie była jednak zbyt popularna wśród fanów, więc jej miejsce zajęła Batgirl. Batwoman została zabita przez Ligę Zabójców, jednak wróciła do komiksów w 2006 roku jako Kate Kane.

Batwoman Arrowverse

Pedowitz wyjawił także, iż w Arrowverse pojawi się samo Gotham.

Nie chodzi bynajmniej o jakiś crossover z serialem Fox o tym tytule, który powoli zbliża się do swojego końca i wypuszczenia spin-offu. Zapewne bohaterowie z The CW odwiedzą własną wersję komiksowej metropolii.

REKLAMA

Nazwa miasta, a także nazwisko Bruce’a Wayne’a, pojawiły się już w ostatnim sezonie Arrow. Fajnie, że twórcy postanowili rozwinąć ten wątek, który na pozór wydawał się easter eggiem.

W Polsce seriale osadzone w Arrowverse, a także dwa pierwsze sezony Gotham, dostępne są na Netfliksie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA