1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2018. Obejrzysz go za darmo w sieci

eurowizja 2018 półfinały gdzie oglądać

Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć online pierwszy półfinał Eurowizji 2018, a więc – zdaniem wielu – jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku w Europie. Transmisja będzie dostępna za darmo, na YouTubie.

Już dziś, o 21:00 rozpocznie się pierwszy z dwóch półfinałów 63. już edycji Eurowizji. Impreza potrwa prawdopodobnie około dwóch godzin. Kto będzie walczył o miejsce w finale? Zacznijmy od tego, kto walczył nie będzie. Jak zawsze, miejsce w finale mają reprezentanci tak zwanej Wielkiej Piątki Europy, a więc Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Włoch. Nie będzie też musiał się o to starać reprezentant zwycięskiego kraju zeszłorocznej edycji, a więc Portugalii.

Kto więc dziś zaśpiewa? Niestety, nie reprezentacja Polski. Ta dopiero pojawi się w drugim półfinale. Nasz kraj reprezentować będą Gromee i Lukas Meijer z piosenką Light Me Up. Zdaniem bukmacherów, największe szanse w pierwszym pófinale mają przedstawiciele Izraela, Czech, Bułgarii, Cypru i Estonii.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2018 będzie można obejrzeć na YouTube dziś o 21:00. Oto lista uczestników według kolejności ich wejścia na scenę.

Aisel – X My Heart (Azerbejdżan)

Ari Ólafsson – Our Choice (Islandia)

Eugent Bushpepa – Mall (Albania)

Sennek – A Matter Of Time (Belgia)

Mikolas Josef – Lie To Me (Czechy)

Ieva Zasimauskaitė – When We're Old (Litwa)

Netta – Toy (Izrael)

Alekseev – Forever (Białoruś)

Elina Nechayeva – La Forza (Estonia)

Equinox – Bones (Bułgaria)

Eye Cue – Lost and Found (Macedonia)

Franka – Crazy (Chorwacja)

Cesár Sampson – Nobody But You (Austria)

Yanna Terzi – Oniro Mou (Grecja)

Saara Aalto – Monsters (Finlandia)

Sevak Khanagyan – Qami (Armenia)

Zibbs – Stones (Szwajcaria)

Ryan O’Shaughnessy – Together (Irlandia)

Eleni Foureira – Fuego (Cypr)

Drugi półfinał z udziałem reprezentantów Polski odbędzie się w czwartek 10 maja. Wielki finał konkursu Eurowizji w Lizbonie odbędzie się natomiast w sobotę 12 maja o godzinie 21:00.