1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu Trzynaście powodów Netfliksa. Nadal mocno i kontrowersyjnie

Pierwsze zdjęcia z drugiego sezonu serialu Trzynaście powodów Netfliksa

Trzynaście powodów, skierowana do nastoletnich odbiorców mystery teen drama, podejmuje problem znęcania w szkole i wzrastającej fali samobójstw wśród młodych ludzi. Niektórzy krytycy uważali jednak, że Trzynaście powodów robi to bez odpowiedniego wyczucia. Czy ogłoszony niedawno drugi sezon poradzi sobie lepiej?

Pierwsze zdjęcia z planu serialu pokazują, że nadal będzie mocno i kontrowersyjnie. Na ujawnionych ujęciach nie brakuje dramaturgii, suspensu i tak typowego dla tej produkcji szokowania. Wiadomo jednak, że Netflix zadbał tym razem o ostrzeżenia dotyczące treści swojego serialu.

W drugim sezonie serialu Trzynaście powodów bohaterowie próbują poradzić sobie z konsekwencjami śmierci Hannah.

Szkoła Liberty High szykuje się do procesu sądowego związanego z tragiczną śmiercią dziewczyny. Szybko okazuje się jednak, że niektórym bohaterom nie zależy na tym, żeby prawda o śmierci Hannah wyszła na jaw. Seria przerażających zdjęć polaroidowych prowadzi Claya i jego rówieśników na trop straszliwej tajemnicy. Czy uda się im ją rozwiązać?

Netflix rozpoczął działania promocyjne związane z serialem niemal natychmiast po ogłoszeniu drugiego sezonu. Oprócz nowych zdjęć z planu korzystał także z viral marketingu na wzór Westworld i korporacji Delos. Na stronie 13ReasonsWhy.Info pojawiły się nowe materiały m.in. zaktualizowany przewodnik po odcinkach, który ułatwi rodzicom i nastolatkom rozmowy na trudne tematy oraz cykl filmów, w których aktorzy wypowiadają się na temat kwestii poruszanych w serialu (znęcania się, molestowania seksualnego, uzależnienia od narkotyków).

Trzynaście powodów oparte zostało o powieść typu Young Adult o tym samym tytule i opowiada historię Hannah Baker, która popełnia samobójstwo. Tajemnicę jej śmierci próbują rozwikłać przyjaciele i jej rówieśnicy. W drugiej odsłonie serialu do swoich ról powrócą Katherine Langford, Dylan Minnette, Christian Navarro, Alisha Boe i Brandon Flynn. Dołączą do nich m.in. Bryce Cass, Chelsea Alden i Anne Winters. Producentem wykonawczym serialu jest dawna gwiazda Disneya, Selena Gomez.

Drugi sezon hitowej produkcji Netfliksa będzie mieć swoją premierę 18 maja.