1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Tsubasa powraca. Remake kultowego anime już niedługo w polskiej telewizji

Tsubasa Ōzora to bohater jednego z pierwszych seriali anime pokazywanych w Polsce. Już niebawem seria Kapitan Jastrząb wróci do telewizji. Japończycy stworzyli remake historii o piłkarzu. Pierwsze odcinki już trafiły do emisji.

Tsubasa powraca. Remake kultowego anime już niedługo

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o planach dotyczących powrotu Kapitana Tsubasy na ekrany. Tymczasem, według doniesień serial trafi na antenę TVP Sport już 1 maja. Na początek jednak stacja dla przypomnienia wyemituje stare odcinki.

W oryginale było ich 128. Główny bohater, młody piłkarz Tsubasa Ōzora przeprowadza się do Nankatsu. Tam szlifuje swój talent w lokalnej drużynie.

Obserwujemy jego życie i rozgrywki piłkarskie, w których uczestniczy jako zawodnik FC Nankatsu.

Kapitan Jastrząb, stworzony na podstawie komiksów, w oryginale emitowany był w latach 1983-1986. Do Polski dotarł później, pokazywany był przez kilka stacji telewizyjnych, między innymi Polonia 1, Nasza TV, Polsat 2, TV Wisła czy TVR Bryza.

Do polski serial trafił w dwóch wersjach - oryginalnej, z japońskimi dialogami i z włoskim dubbingiem. Seria była bardzo popularna na całym świecie. Japończycy postanowili ją odnowić zainspirowani zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji.

Za nową wersję odpowiada studio David Production oraz reżyser Toshiyuki Kato. Scenariuszem zajął się Atsuhiro Tomioka, w przeszłości pracujący między innymi przy jednej z serii Pokemon.

Kapitan Jastrząb był niezwykle popularny w wielu krajach.

Seria zajęła 49. miejsce na liście 100 najlepszych anime wszech czasów, stworzonej przez magazyn Animage.

Z pewnością seria przyciągnie dawnych fanów, którzy w dzieciństwie oglądali przygody Tsubasy, braci Tachibana, Taro Misakiego i innych bohaterów Kapitana Jastrzębia. Czy jednak produkcja zyska przychylność młodszych odbiorców, zaś postać Tsubasy przypadnie im do gustu? Tego dowiemy się już za kilka tygodni.