1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. Filmy

Netflix zapowiada nowe seriale. Serwis stawia na europejskie produkcje

Netflix jest nie do zatrzymania. Platforma zapowiedziała właśnie 10 nowych europejskich oryginalnych produkcji. 7 spośród nich to seriale.

Netflix zapowiada nowe seriale. Serwis stawia na europejskie produkcje

W tym roku Netflix ma w swoich planach wypuścić ponad 100 oryginalnych europejskich produkcji, chcąc tym samym stać się bastionem rozrywki w Europie i nie tylko. Podczas konferencji w Rzymie, See What’s Next, platforma ogłosiła powstanie nowych tytułów. Spośród 10 zapowiedzianych produkcji aż 7 z nich to seriale.

Nowe seriale Netfliksa - co zobaczymy?

Pierwszy holenderski serial Netfliksa

Premiera serialu planowana jest na 2019 rok. Jego akcja będzie rozgrywać się w stolic Holandii, w Amsterdamie. Głównymi bohaterami będzie grupa studentów. Mają wszystko, czego tylko zapragną: młodość, pieniądze, seks, władzę... Przez przypadek otwierają portal prowadzący do demonicznego świata z czasów niderlandzkiego złotego wieku.

Mortel

To piąty z kolei oryginalny serial Netfliksa z Francji. Produkcja opowie o nastolatkach, których losy splotła nadprzyrodzona siła. Twórcą tytułu jest Frédéric Garcia, a za produkcję odpowiada Mandarin Television.

The Wave

To już trzeci oryginalny serial platformy z Niemiec. The Wave powstaje na podstawie filmowego hitu Fala, który inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Rat Pack we współpracy z Sony Pictures Television Germany.

Luna Nera

Luna Nera to włoski serial Netfliksa. Produkcja przedstawi historię kobiety żyjącej w XVII-wiecznych Włoszech, którą oskarżono o czary. Twórczyniami serialu są Francesca Manieri, Laura Paolucci oraz Tiziana Trianę. Za produkcję odpowiada Fandango.

Dom z papieru - 3. sezon

Profesor powraca. Po wielkim sukcesie dwóch części Domu z papieru przyszedł czas na trzecią. Nowy sezon serialu pojawi się w 2019 roku. Nie mamy jeszcze szczegółów jego fabuły.

The English Game

The English Gamę to miniserial o historii piłki nożnej. Tytuł wyprodukuje firma 42, a za scenariusz odpowiadać będzie Julian Fellowes, twórca Downton Abbey. Produkcja będzie liczyć sześć odcinków.

Turn Up Charlie

Nowy brytyjski serial komediowy z Idrisem Elbą w roli głównej. Serial będzie miał osiem odcinków, a jego producentami wykonawczymi są Idris Elba oraz Gary Reich.

1983

Oczywiście oczekujemy pierwszej oryginalnej polskiej produkcji Netfliksa. Na konferencji w Rzymie pokazano już zwiastun produkcji, czekamy, aż będzie on dostępny dla wszystkich. Przypomnijmy, że za reżyserię odpowiadają Agnieszka Holland, Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W obsadzie zobaczymy m.in. Andrzeja Chyrę, Michalinę Olszańską czy Roberta Więckiewicza.

A co poza tym?

Oprócz seriali Netflix zapowiedział również dwie nowe serie dokumentalne. Pierwsza z nich to serial oparty na historii jednej z najsłynniejszych nierozwiązanych spraw w historii Francji – zabójstwa Gregory’ego Villemina z 1984 roku. Producentem serialu będzie Elodie Polo Ackermann (Imagissime – Lagardère Studios), a showrunnerem – Gilles Marchand. Poza tym postanie także produkcja o tytule The Staircase. Tytuł przedstawi historię Michaela Petersona, autora kryminałów, oskarżonego o zabicie swojej żony, Kathleen. Kobietę znaleziono martwą u stóp schodów w ich domu. Sprawa przez 16 lat toczyła się w sądzie. Nowe odcinki pojawią się na platformie równolegle z odcinkami oryginalnego serialu dokumentalnego poświęconego tej sprawie. Za produkcję odpowiadać będą Matthieu Belghiti oraz zdobywca Oskara Jean-Xavier de Lestrade, który będzie także reżyserem serialu.

Nowe tytuły to nie wszystko.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy także co nieco o trwających już produkcjach, na których kontynuacje czekamy a także o tych, które zostały już zapowiedziane jakiś czas temu.

Poinformowano, kiedy ruszają zdjęcia do 2. sezonu Dark. Ekipa spotka się na planie już 25 czerwca. Dowiedzieliśmy się także, kiedy w Netfliksie pojawi się 2. sezon serialu GLOW. Premiery możemy spodziewać się już 29 czerwca. W połowie tego roku w serwisie zadebiutuje serial Baby, włoska produkcja Netflix Original.

Poza tym zapowiedziano także Génération Q. To najnowszy francuski serial komediowy wyreżyserowany przez Noémie Saglio. Premiera serialu planowana jest na drugą połowę 2018 roku. W obsadzie znajdzie się wiele młodych talentów, m.in.: ZitaHanrot (jako Elsa), Sabrina Ouazani (jako Charlotte), Joséphine Draï (jako Emilie), a także MarcRuchmann (jako Jules). W czerwcu tego roku rozpoczną się zdjęcia do serialu Osmosis. To oryginalny francuski serial science-fiction, do którego zdjęcia rozpoczną się w czerwcu 2018 roku. Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje Thomas Vincent (Wersal: prawo krwi, Tunel).