1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. Książki
  5. Filmy

Natalie Dormer z Gry o tron w nowym serialu Amazona. Piknik pod Wiszącą Skałą – zwiastun

Przetwarzanie klasyki literatury na język serialu to zawsze trudne zadanie. A jeszcze trudniej jest zmierzyć się z jej filmową adaptacją, która jest powszechnie uważana za kultową. Obu wyzwaniom spróbuje sprostać Amazon. Oto pierwszy zwiastun produkcji Piknik pod Wiszącą Skałą.

Piknik pod Wiszącą Skałą od Amazona na pierwszym zwiastunie

Piknik pod Wiszącą Skałą w wersji Amazona będzie sześcioczęściową mini-serią. Fabuła produkcji oparta jest na opublikowanej w 1967 roku powieści australijskiej pisarki, Joan Lindsay. Akcja książki toczy się w 1900 roku w szkole z internatem dla dziewcząt. W dniu Św. Walentego grupa studentek wybiera się na tytułowy piknik pod Wiszącą Skałą. W trakcie wycieczki trójka dziewcząt znika i nigdy nie zostaje odnaleziona.

Powieść Lindsay uznawana jest za jedną z najlepszych w historii australijskiej literatury. Atmosferyczna i zagadkowa przez wiele lat prowokowała teorie i wizje związane ze zniknięciem bohaterek. Tym bardziej, że narracja książki prowadzona jest w sposób sugerujący, że opowiedziana historia jest prawdziwa (co w rzeczywistości jest jedynie sprytnym zagraniem autorki).

Produkcja Amazona została wyprodukowana przez Jo Portera i Anthony'ego Ellisa oraz Penny Win. Za scenariusz odpowiadają Beatrix Christian i Alice Addison, zaś reżyserią zajęła się Larysa Kondracki.

W rolę dyrektorki szkoły wcieliła się znana z Gry o tron Natalie Dormer.

Oprócz niej w obsadzie produkcji znalazła się znana z Trzech Billboardów za Ebbing, Missouri Samara Weaving, a także Madeleine Madden, Lily Sullivan, Lola Bessis, Yael Stone, Anna McGahan, Sibylla Budd, Ruby Rees i Inez Curro.

Serialowy Piknik będzie musiał zmierzyć się z legendą filmowej wersji z 1975 roku. Dzieło Petera Weira do dzisiaj uznawane jest za jedną z najlepszych adaptacji w dziejach. Dzięki doskonałym zdjęciom, klimatycznej muzyce i scenariuszowym zagrywkom Weir nadał powieści dodatkowego smaczku, robiąc z niej w tym mocniejszą opowieść o seksualności, dorastaniu i niewinności.

Premiera serialu Piknik pod Wiszącą Skałą na Amazonie już 25 maja.