1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Apple Music na Androida nadrabia zaległości. Najnowsze uaktualnienie pozwala odtwarzać teledyski

Usługa muzyczna Apple’a w wersji na urządzenia z Androidem powoli przestaje wyglądać jak ubogi krewny wersji na iOS-a. Wraz z najnowszym uaktualnieniem Apple Music już na wszystkich obsługiwanych systemach możemy oglądać teledyski.

Apple Music Android teledyski

Od dziś użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą oglądać teledyski w ramach usługi Apple Music, tak jak już od pewnego czasu posiadacze sprzętów z iOS-em. Wideoklipy do piosenek nie są jednak uruchamiane automatycznie. Po włączeniu danej piosenki usłyszymy ją w głośnikach, jednak nie zobaczymy towarzyszącego jej klipowi. Gdzie więc podziały się klipy?

Z bliżej niezrozumiałych dla mnie przyczyn Apple skrzętnie je ukrył w interfejsie aplikacji. Należy wcisnąć przycisk menu, następnie wybrać sekcję Przeglądaj, a następnie dopiero tam Teledyski. Jak widać, dla Apple Music teledyski są osobnym, niezależnym od piosenek tworem.

Apple Music Android teledyski

Katalog teledysków jest też dość ograniczony. Wyszukiwarka nie znalazła żadnego z rockowych klipów, których szukałem. Dominują klipy do najnowszych, aktualnie promowanych singli. Dla osłody Apple Music umożliwia wyświetlanie tekstu piosenki pod teledyskiem czasowo synchronizowanym z odtwarzaną muzyką.

Apple Music na Androida był traktowany po macoszemu przez Apple’a. Teledyski w aplikacji rodzą nadzieję na lepsze czasy.

Obsługa teledysków na systemie iOS pojawiła się raptem w ubiegłym miesiącu. Opóźnienie na Androidzie w dodaniu nowej funkcji usługi jest więc relatywnie niewielkie. Idealną sytuacją byłaby ta, w której obie wersje aplikacji klienckiej otrzymują aktualizacje równocześnie. To jednak i tak miła odmiana po tym, co działo się do tej pory.

Apple Music Android teledyski

Apple Music było aktualizowane bardzo rzadko na Androidzie. Co więcej, na moim Galaxy S7 aplikacja lubiła się wieszać czy mieć różne problemy ze stabilnością, szczególnie podczas pracy w tle. Takich problemów na tym samym telefonie nie mam chociażby z konkurencyjnym Spotify. Według postów w Sklepie Play, problemy występowały również na innych urządzeniach.

Teraz jednak ma się to zmienić. Aplikacja ponoć została gruntownie odświeżona od środka i – na razie – faktycznie działa bez zarzutu, choć używałem jej na razie przez raptem kilkadziesiąt minut. Mam nadzieję, że Apple faktycznie wziął się na poważnie za Androida. Apple Music to dobra usługa, a kluczowym jej wyróżnikiem jest znakomite radio Beats 1.