1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Serial Polskie zabójczynie opowie o kulisach morderstwa Madzi z Sosnowca

Kulisy zabójstwa Madzi z Sosnowca w programie Polskie zabójczynie

Produkcja Polsatu Polskie zabójczynie w pierwszym odcinku nowej serii wróci do jednego z najbardziej medialnych przestępstw w ostatniej dekadzie. Emisja odcinka opowiadającego o morderstwie, którego dokonała Katarzyna Waśniewska, w środę 28 marca o 22.

Kontrowersyjna sprawa zaczęła się 24 stycznia 2012 roku, gdy na policję zgłoszono śmierć 6-miesięcznej Madzi z Sosnowca. Media żyły tą sprawą jednak znacznie dłużej. Matka dziewczynki, Katarzyna Waśniewska, wielokrotnie zmieniała zeznania w trakcie śledztwa, by finalnie wyznać pod wpływem detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, że śmierć dziecka była nieszczęśliwym wypadkiem.

Śledczy na podstawie badań biegłych podważyli te zeznania. Kobieta zaczęła ukrywać się w małej wsi na Podlasiu, ale finalnie została zatrzymana przez policję i przewieziona do aresztu. W lipcu 2012 roku Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Wszystkie szczegóły sprawy zostaną przypomniane 28 marca o 22:00 w programie Polskie zabójczynie.

Każdy odcinek show poświęcony jest innej zbrodni dokonanej przez kobietę. Polskie zabójczynie jest programem opartym na faktach. Jego autorzy poprzez z rozmowy z policjantami, psychologami, ekspertami kryminalnymi, a także znajomymi ofiar i zabójczyń, próbują odpowiedzieć na pytanie o motywacje stojące za popełnieniem zbrodni.

Crime+Investigation Polsat to wspólny projekt Telewizji Polsat i brytyjskiej spółki A+E Networks UK. Kanał pierwotnie nadawał jedynie zagraniczne materiały, ale po nawiązaniu współpracy z Polsatem przeszedł rebranding i zaczął emitować również rodzime programy rekonstruujące zbrodnie.