1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

To już nie wróci. Te seriale powinny dostać jeszcze choć jeden sezon

seriale kontynuacje

Są takie seriale, które już nie są emitowane, ale ciągle wracam do nich myślami, bo czymś szczególnym mnie urzekły. Jest przynajmniej kilka takich tytułów, które z przyjemnością zobaczyłbym na ekranie jeszcze raz. Chociażby jeden ich sezon. 

Mam w swojej głowie kilka takich serialowych tytułów, które darzę ogromną sympatią. Może to kwestia tego, że we wspomnieniach nawet przeciętne dzieła wyglądają trochę lepiej. Jest jednak kilka takich produkcji, które aż proszą się o to, aby móc otrzymać najmniejsze chociaż kontynuacje. Poniższa lista jest oczywiście bardzo osobista, bo przecież każdy z nas ma seriale, za którymi tęskni. I nie jest ważne, czy inni uważają je za kiepskie produkcje, czy nie.

Dollhouse

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym ludzi można dowolnie "zaprogramować", wlać im do głów dowolny zestaw umiejętności, wysłać na specjalną misję (zwykle na zlecenie jakiegoś bogacza), a następnie swobodnie można wymazać im pamięć. O takim miejscu opowiada Dollhouse. Początkowo serial jest dość banalny, ale w pewnym momencie fabuła zaczyna się gmatwać, a typowy telewizyjny akcyjniak bierze się za dość poważne problemy etyczne. Fabuła serialu jest zamkniętą całością i produkcja kończy się w bardzo satysfakcjonujący sposób. Niestety, między pierwszym a drugim sezonem jest spora wyrwa. Nie widzimy, jak doszło do pewnych brutalnych wydarzeń i... to zostawia mi pewne poczucie niedosytu.

Rzym

Ten serial HBO początkowo był planowany na 5 sezonów, a fabuła miała nas doprowadzić aż do czasów Jezusa. Tak się jednak nie stało. Seria skończyła się już po 2. częściach i dotarła fabularnie jedynie do śmierci Kleopatry. To wielka szkoda, bo Rzym bardzo dużo uwagi skupiał nie tylko na zmianie w sposobie sprawowania władzy, do której doprowadził Juliusz Cezar. Wiele miejsca poświęcono na pokazanie zwykłego, codziennego życia Rzymian. Ten serial naprawdę zakończył się przedwcześnie.

Rzym obejrzycie w HBO GO

Rodzina Soprano

Mimo że bardzo doceniam otwarte zakończenie tego serialu od HBO i doskonale wiem, iż trwał on wystarczająco długo, to bardzo chciałbym jeszcze raz przenieść się do tego gangsterskiego świata. Nie mam wątpliwości, że powtórzenie sukcesu serii nie jest możliwe, choćby ze względu na śmierć Jamesa Gandolfiniego, którego postać była sercem fabuły Rodziny Soprano. Cieszą mnie natomiast próby przywrócenia tego klimatu przez twórców. Świetną wiadomością jest, że powstaje pełnometrażowy film będący prequelem tej kultowej już serii.

Rodzinę Soprano obejrzycie w HBO GO.

Firefly

Jakoś tak się to złożyło, że naprawdę świetny Firefly został zdjęty z anteny, a później zdobył ogromną popularność. Zrównany z ziemią przez krytyków został zdjęty już po 11 odcinkach. Chociaż dzisiaj serial nie wygląda już tak dobrze i jest miejscami, powiedzmy, przestarzały, nie zmienia to faktu, że w tej marce było bardzo wiele niewykorzystanego potencjału. Fabuła serialu została w pewien sposób zamknięta, bo w 2005 roku (a wiec 2 lata po zakończeniu emisji serii) pojawił się film Serenity. Świetnie jednak byłoby zobaczyć ten miks gatunków w nowym wydaniu. Jossowi Whedonowi udało się bowiem doskonale połączyć science-fiction z elementami westernu oraz wykreować dość przekonujący świat, a wiemy, że to nie jest łatwa sztuka.

Lilyhammer

W roli głównej w serialu jako Frank Tagliano wystąpił Steven Van Zandt, którego możecie pamiętać z roli Slivia Dantego z Rodziny Soprano. Nie jest to serial perfekcyjny, ale sam pomysł i wykonanie są naprawdę bardzo sympatyczne i ciepłe. Główny bohater to były gangster, który bierze udział w programie ochrony świadków. Jako swoje nowe miejsce do życia wybiera właśnie tytułowe Lilyhammer w Norwegii. Cała fabuła skupia się na tym, że Tagliano nie może wyzbyć się swoich gangsterskich przyzwyczajeń - zwłaszcza chciwości - a dodatkowo musi odnaleźć się wśród licznych różnic kulturowych. Przyznam, że zacząłem serial oglądać przede wszystkim ze względu na postać głównego bohatera, a potem wsiąknąłem w ten miły, rodzinny klimat. Samo zakończenie nie podobało mi się wcale, bo było bardzo ckliwe. Chętnie zobaczyłbym dalsze losy głównych bohaterów.

Serial Lilyhammer dostępny jest w serwisie Netflix