1. SPIDER'S WEB
 2. rozrywka
 3. Seriale

Niespodzianka dla fanów Bob’s Burgers. Apple zamawia nowy serial

Niespodzianka dla fanów Bob’s Burgers. Apple zamawia Central Park

Apple wypuściło zaledwie dwa programy wideo, ale plany firmy w tym segmencie są bardzo ambitne. Do oferty producenta iPhone’ów dołączy nowy serial twórcy Bob’s Burger.

Apple stworzy program o tytule Central Park. Twórcą będzie nowojorski artysta Loren Bouchard, który dał światu wcześniej Bob’s Burger. Zamówienie obejmuje od razu dwa sezony po 13 odcinków każdy. Nowy serial z Bouchardem napiszą Nora Smith i Josh Gad.

Central Park będzie programem przepełnionym muzyką, który opowie o mieszkającej i pracującej w Nowym Jorku rodzinie, która jest zawodowo związana z tytułowym parkiem i ratuje świat. Leslie Odom Jr., Titus Burgess, Kristen Bell, Stanley Tucci, Daveed Diggs i Kathryn Hahn. Serial dla Apple’a wyprodukuje telewizja Fox.

Central Park to tylko jedna z cegiełek Apple’a.

Amerykański producent komputerów i telefonów komórkowych od miesięcy jest wymieniany w kontekście kolejnych programów i seriali. Firma ma ambicję zaistnieć na tym samym rynku, co takie tuzy w branży rozrywkowej jak Netflix, Amazon i Hulu.

Do tej pory widzowie mogli zapoznać się jedynie z Carpool Karaoke The Series oraz Planet of the Apps, ale lista programów, które aktualnie są w produkcji, jest pokaźna:

 • reboot Amazing Stories;
 • serial o tworzeniu porannego programu telewizyjnego od Jennifer Aniston i Reese Witherspoon;
 • serial twórcy La La Land, czyli reżysera Damiena Chazelle’a;
 • See, czyli serial science fiction od Francisa Lawrence’a, który znany jest z Jestem legendą;
 • Are You Sleeping o podcasterze, który bada sprawę morderstwa od Octavii Spencer;
 • półgodzinna komedia od Kristen Wiig;
 • Little America, czyli serial twórców The Big Sick skupiający się na temacie imigrantów;
 • thriller od M. Night Shyamalana, czyli twórcy Szóstego Zmysłu;
 • serial science-fiction przedstawiający alternatywną wizję świata, w której wyścig kosmiczny nigdy nie dobiegł końca od Ronalda D. Moore’a, który stworzył kultowe Battlestar Galactica.

Co prawda w porównaniu do oferty Netfliksa, który wydaje rocznie miliardy dolarów na produkcję seriali, nie wygląda to zbyt imponująco, ale Apple nie ma jeszcze nawet swojej własnej platformy VOD w modelu streamingowym. Firma na razie szuka partnerów i zamawia kolejne serie, a i tak wydaje łącznie 1 mld dol. na produkcję własnych treści wideo.

W tym kontekście trudno też dawać wiarę plotkom, jakoby Apple miał kupić jedną z ogromnych film na rynku rozrywki, chociaż w teorii firmę stać na zakup Disneya czy Netfliksa. Przedstawiciele producenta iPhone’ów zresztą sami tonują nastroje i przypominają, że nie mają w zwyczaju przejmować takich ogromnych podmiotów.