1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Quebonafide i Taco Hemingway prowokują fanów. Zapowiada się interesująca współpraca

Ktokolwiek powie, że polscy artyści nie znają się na promocji, powinien szybko wziąć lekcję od Quebonafide. Pochodzący z Ciechanowa raper powrócił na Instagrama w sposób równie tajemniczy, co pasjonujący. W jego grę już włączył się Taco Hemingway.

Quebonafide i Taco Hemingway grają w go. Zrobią razem płytę?

Quebonafide to jedno z największych odkryć polskiej sceny hiphopowej w ostatnich latach. Autor zrobił szum świetnie przyjętą płytą Ezoteryka w 2015 roku, by już dwa lata później rozbić bank kolejnym longplayem. Egzotyka uzyskała status platynowej płyty już w przedsprzedaży. Po debiucie przez trzy kolejne tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt.

W październiku zeszłego roku raper zniknął jednak ze wszystkich swoich mediów społecznościowych, zapowiadając w wywiadzie dla portalu Aktivist, że ma mu to pomóc w pracy nad nową płytą. Przez długi czas nie było o niej wiadomo niczego konkretnego, pojawiały się jednak pogłoski, że może chodzić o współpracę z Taco Hemingwayem. Takie sugestie pojawiły się choćby podczas podcastu CGM Rap Podcast z udziałem Dawida Bartkowskiego, Krzysztofa Nowaka, Wujka Samo Zło i Marcina Flinta.

Doniesienia te zdaje się potwierdzać powrót Quebonafide na Instagrama. Raper wrzucił post z grafiką przypominającą planszę do starochińskiej gry w go. Na jego ruch niedługo później odpowiedział właśnie Taco Hemingway.

Czy kolejnych ruchem będzie ogłoszenie wspólnej płyty Quebonafide'a i Taco Hemingwaya?

Tego nie wiadomo. Póki co, grafiki zniknęły z oficjalnych profili obu artystów na Instagramie. Być może cała sprawa była tylko niewinną zabawą i panowie przestraszyli się wywołanego szumu. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać, aż obaj artyści zdecydują się przemówić. Ich fanom na razie pozostaje cieszyć się dotychczasowymi kolaboracjami muzycznymi.