1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol'and'Rock Festival

pol-and-rock festival 2018 przystanek woodstock 24
111 interakcji
dołącz do dyskusji

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była zmuszona zmienić nazwę organizowanego przez siebie od blisko ćwierć wieku festiwalu muzycznego. Przystanek Woodstock w 2018 roku zastąpi Pol’and’Rock Festival.

Przystanek Woodstock był wyjątkowym festiwalem, który od 2004 roku gościł w Kostrzynie nad Odrą, a wcześniej organizowany był w Czymanowie, Szczecinie, Żarach i Lęborku. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, aczkolwiek - wbrew kłamliwym pogłoskom - festiwal nie jest finansowany z pieniędzy zebranych podczas Orkiestry.

W ostatnich latach do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżały setki tysięcy ludzi z całej Polski i nie tylko, by przez kilka dni świetnie się bawić. Festiwal od zawsze był niebiletowany, a koncerty podczas Przystanku Woodstock dawały gwiazdy światowego formatu.

W tym roku miała odbyć się 24. edycja festiwalu, ale Przystanek Woodstock nie odbędzie się pod dotychczasową nazwą.

Organizatorzy zdecydowali się ją zmienić. Nazwa "Przystanek Woodstock" nawiązywała do amerykańskiego Festiwalu w Woodstocku z 1969 roku, w którym uczestniczyło 400 tys. ludzi.

Przystanek Woodstock został zastąpiony przez Pol’and’Rock Festival.

Pojawiła się nawet strona internetowa z nową domeną, na której organizatorzy wyjaśniają powody tej decyzji. Termin, miejsce i formuła imprezy nie uległy zmianie - odbędzie się zgodnie z planem 2, 3 i 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą - ale nie będzie nazywać się już Przystanek Woodstock.

Polacy mogli korzystać z nazwy Przystanek Woodstock przez 23 lata „dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock”. Jak podają jednak w oficjalnym oświadczeniu, nie udało im się uzyskać licencji na tę nazwę na dotychczasowych warunkach:

Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa - fragment oświadczenia podpisanego Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy & Przyjaciele.

Organizatorzy festiwalu przekonują przy tym, że nie mają do nikogo pretensji i wyrażają zrozumienie dla osoby odpowiedzialnej za tę decyzję. Zamiast tego dziękują Michaelowi Langowi za życzliwość i możliwość korzystania z nazwy Woodstock przez tyle lat.

Żywią też nadzieję, że mimo nowej nazwy, miłośnicy muzyki będą kojarzyć Pol’and’Rock Festival z tymi samymi wartościami, które przyświecały Przystankowi Woodstock od samego początku. Z pełnym komunikatem można zapoznać się na stronie polandrockfestival.pl.