1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Jako pierwsi w Polsce prezentujemy nowy materiał z planu 2. serii Jessiki Jones

jessica jones 2 sezon recenzja serial na dzien kobiet

Już za tydzień Netflix udostępni cały 2. sezon serialu Jessica Jones. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy zupełnie nowy materiał promocyjny zza kulis, na którym aktorzy i inni twórcy zaangażowani w tę produkcję opowiadają o nietypowej bohaterce.

To nie przypadek, że 2. sezon serialu Jessica Jones będzie miał premierę na dzień kobiet. Jak jednak przekonuje udostępniony dziś materiał promocyjny, „nie chodzi wcale o to, by pokazać kobiecy punkt widzenia”. Twórcy chcieli zadbać, by punkt widzenia w serialu był „zbalansowany”.

Jessica Jones nie jest klasyczną superbohaterką.

Kobieta ma niesamowite zdolności, ale nie założyła obcisłego wdzianka i nie skacze po dachach w poszukiwaniu złoczyńców, którym może obić gębę, jak większość innych marvelowskich metaludzi. W swoim serialu próbuje wiązać koniec z końcem i pomagać społeczeństwu, wykonując swój normalny zawód.

Jessica jest jednocześnie twardą babką, ale też osobą kruchą, która nadal poszukuje własnej tożsamości. Ma problemy z panowaniem nad emocjami, bo nie poukładała sobie dostatecznie życia. 2. sezon poświęconego jej serialu pomoże jej zmierzyć się z demonami przeszłości.

Serial pełen sprzeczności.

W materiale wideo zza kulis, który Netflix dzisiaj udostępnił, wypowiada się na temat swojej bohaterki wcielająca się w nią aktorka. Krysten Ritter wyjaśnia widzom, jaka tak naprawdę jest Jess w jej interpretacji. Wbrew pozorom, pomimo noszonej przez nią maski, nie jest to postać jednowymiarowa.

Wypowiedzi jej i innych osób przecinane są licznymi kadrami z późniejszych odcinków serialu, ale na szczęście obyło się bez spoilerów. Klip rzuca sporo światła na to, z czym dokładnie Jessica Jones zmierzy się w 2. sezonie. Nie chodzi tutaj zresztą o nowego łotra, tylko o coś bardziej duchowego, ulotnego.

Netflix poprosił o wypowiedź na temat Jessiki Jones innych aktorów.

W wideo zza kulis serialu Jessica Jones pojawiają się również rozmaici filmowcy oraz inni aktorzy. Można posłuchać wypowiedzi m.in. Eka Darville’a (Malcolm Ducasse) oraz Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth). Nie zdradzają fabuły, ale ładnie opisują ton, jaki utrzyma nowa opowieść.

Jessica Jones jest jedną z wielu bohaterek Marvel Cinematic Universe, ale jest dla Disneya niezwykle istotna. Jako druga kobieta po Peggy Carter dostała swój własny serial. Drugi sezon produkcji o przygodach temperamentnej i impertynenckiej prywatnej detektyw o niesamowitej sile zadebiutuje już 8 marca.