1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Trwają prace nad spin-offem Riverdale. Co wiemy o Chilling Adventures of Sabrina od Netfliksa?

Chilling Adventures of Sabrina Netflix serial

Sukces Riverdale pokazał, że w świecie seriali jest miejsce na adaptacje tego typu komiksów. Netflix idzie za ciosem i przygotowuje spin-off serii. Główną bohaterką będzie Sabrina.

Platforma streamingowa nie zadowala się dodawaniem co tydzień nowych odcinków serii emitowanej na The CW. Jakiś czas temu Netflix zlecił produkcję spin-offu Riverdale, który opowie o przygodach Sabriny. Nowa pozycja nie będzie jednak przypominać komediowej Sabriny, nastoletniej czarownicy. Oparty na zeszytach Archie Comics Chilling Adventures of Sabrina przedstawi bohaterkę jako osobę rozdartą pomiędzy ludzką i magiczną naturą. Nastolatka będzie zmagać się z nadprzyrodzonymi siłami zła.

Serial ma zaś przybrać kształt takich filmów jak Dziecko Rosemary czy Egzorcysta.

Jest to więc znaczące odejście od klimatu Riverdale, któremu zdecydowanie bliżej do dramatu science fiction niż horroru. Za całość odpowiedzialny będzie Roberto Aguirre-Sacasa, twórca produkcji o Archiem, Betty i Veronice. Można więc się spodziewać, że nowe dzieło dorówna poziomowi macierzystej serii.

Chilling Adventures of Sabrina – kogo zobaczymy na ekranie?

W Sabrinę Spellman wcieli się Kiernan Shipka, znana jako Sally Draper z Mad Men. Jej najlepszą przyjaciółkę, Rosalind Walker, zagra Jaz Sinclair, gwiazda Papierowych miast. Z kolei Michelle Gomez (Doktor Who) wystąpi w serialu jako Mary Wardell, ulubiona nauczycielka nastoletniej czarownicy. Pani profesor ma jednak mroczną stronę – jej umysł znajduje się w posiadaniu Madame Satan, która stara się skłonić Sabrinę do użycia czarnej magii. W obsadzie znalazł się również Chance Perdomo (jeden odcinek Morderstw w Midsomer), który wcieli się w Ambrose’a, problematycznego kuzyna głównej bohaterki.

Na ekranie zobaczymy też Salema Saberhagena – kota Spellmanów, choć jego wpływ na fabułę pozostaje nieznany. Wciąż nie wiadomo także, kto wcieli się Hildę i Zeldę, czyli posiadające magiczne zdolności ciotki Sabriny. Nieznany jest także odtwórca roli Harveya Kinkle, chłopaka nastolatki, nieświadomego prawdziwej natury swojej dziewczyny.

Za kamerą stanie Lee Toland Krieger, znany z kilku odcinków Riverdale. Scenariusz przygotował wspomniany już Aguirre-Sacasa. Wśród ekipy producenckiej znaleźli się greg Berlanti, Sarah Schechter i Jon Goldwater, również odpowiedzialni za ten serial.

Netflix zamówił od razu dwa sezony Chilling Adventures of Sabrina.

Oba składać się będą z dziesięciu odcinków, z których każdy potrwa ok. godziny. Pierwsza seria trafi do serwisu streamingowego jeszcze w tym roku.