1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile

Chroń swoje dzieci przed podejrzanymi typami w sieci. Facebook Messenger Kids nareszcie na Androidzie

Facebook Messenger Kids nareszcie na Androidzie

W grudniu 2017 roku Facebook Messenger Kids zadebiutował na systemie iOS. Potem pojawił się na platformie Amazonu. Aplikacja dopiero teraz debiutuje w Google Play. Jeżeli wasza pociecha korzysta ze smartfonu z Androidem, to warto rozważyć jej instalację.

Facebook Messenger Kids posiada kilka naprawdę kapitalnych rozwiązań, które zostały stworzone tylko i wyłącznie po to, aby chronić najmłodszych użytkowników internetowego komunikatora przed treściami, które są dla nich nieodpowiednie. Na Facebooku łatwo natknąć się na obcą osobę, która wchodzi w kontakt z niepełnoletnimi. To problem, który dotyczy nie tylko młodych dziewczynek. Niekontrolowana cyrkulacja niebezpiecznych odnośników, nieodpowiednich treści oraz materiałów przeznaczonych dla pełnoletnich internautów jest prawdziwą zmorą Facebooka.

Facebook Messenger Kids sprawia, że opiekun ma bezpośredni nadzór nad książką kontaktową podopiecznego.

Niepełnoletni może bez przeszkód rozmawiać i prowadzić wideokonferencje, o ile robi to ze swoimi rówieśnikami. Jeżeli do dziecka napisze pełnoletni użytkownik Facebooka, opiekun dostaje powiadomienie o takiej sytuacji. Teraz to od niego zależy, czy treść wyświetli się w Messengerze dziecka. Rodzic pełni rolę swoistego gate keepera, kontrolującego przepływ treści od nieznanych pełnoletnich osób.

Tylko rodzic może udzielić bezpośredniego pozwolenia na kontakt z podopiecznym ze strony innych dorosłych użytkowników Facebooka. Wujków, ciocie, dziadków i przyjaciół rodziny wpisuje się na specjalną listę. Jej członkowie mogą rozmawiać z niepełnoletnim użytkownikiem bez żadnych obostrzeń, tak jak miało to miejsce dotychczas. Sprytne. Sensowne. Praktyczne.

Co świetne, Facebook Messenger Kids nie inwigiluje użytkowników tak mocno, jak normalna wersja aplikacji.

Komunikator przeznaczony dla niepełnoletnich użytkowników platformy społecznościowej jest wolny od tych najbardziej bezpośrednich algorytmów śledzenia preferencji i zainteresowań. Facebook Messenger Kids nie generuje danych o użytkownikach, które następnie są wykorzystywane w celu skonstruowania idealnie spersonalizowanej kampanii reklamowej.

Jak powszechnie wiadomo, dzieci to grupa odbiorów najbardziej podatna na przekazy marketingowe. Dlatego Facebook chce pokazać, że gra fair. Nie korzysta z łatwowierności najmłodszych użytkowników, których dzięki dedykowanej aplikacji Messenger Kids ma jak podanych jak na tacy.

Facebook Messenger Kids w Google Play (Android) oraz App Store (iOS)