REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Marzenia się spełniają. Familiada będzie emitowana codziennie!

Przed kilkoma dniami, oczywiście przy całym braku szacunku, chwaliłem Jacka Kurskiego za dobre strategiczne ruchy TVP, choć w tym zamieszaniu zapomniałem wyrazić obawę, czy nie chodzi aby o równoczesne pożarcie TVP 2. 

familiada
REKLAMA
REKLAMA

No bo w końcu przeniesienie „Jednego z dziesięciu” do TVP z TVP 2, to zabranie tej drugiej stacji najlepszej rzeczy, która się im przydarzyła w ciągu minionych 30 lat. Nie wiem, co byłoby w stanie mi to wynagrodzić. Może powrót „Szalonych liczb” albo „5x5”. Chociaż, gdy widzę Koło Fortuny i prowadzącego, który nie może się zdecydować, czy jest nowym Pijanowskim, czy może nowym Janowskim, to jednak wskrzeszanie starych teleturniejów napawa mnie pewną obawą.

TVP2 tym razem nie wskrzesza. TVP 2 rozwija sprawdzone formaty. I tak oto znana, lubiana i ceniona Familiada przestanie nas raczyć swoją lekkością bytu tylko w weekendy, a zacznie to czynić codziennie.

Nasuwa się zatem kluczowe dla sprawy pytanie - czy teraz codziennie powinien być na obiad rosół?

Z rosołem kojarzy mi się Familiada. Polskie podwórko, lata 90. Niby kolorowe, a jednak Polska jeszcze taka jakby trochę szara. Niby disco polo, a wszystko beznadziejne. No i leci ta Familiada do rosołu, a zaraz potem Złotopolscy. I z kolegami na podwórku nabijamy się z Zenka, który potem w sumie robi największą karierę z całego serialu.

No głowę bym sobie dał uciąć, że potem w poniedziałki były jeszcze jakieś powtórki. Ale nie skłamię, jeśli powiem, że Familiady nie widziałem mniej więcej 20 lat.

Oczywiście docierały do mnie jakieś o niej informacje. Docierał fragment z lamą reprezentującą grupę więcej niż jednego zwierzęcia. Docierały fragmenty ze studentami dziennikarstwa, którzy w do kontynentów zaliczali Rosję. Docierały jak zawsze błyskotliwe żarty prowadzącego. Ba, raz jeden nawet byłem ankietowanym w Familiadzie, poznając show-biznes od podszewki.

Familiada codziennie

REKLAMA

Nie wiem, kto wymyślił, żeby Familiada była emitowana codziennie (już od 26 lutego!), ale jeszcze bardziej nie wiem, kto da radę wiernie i lojalnie ten program oglądać. Jasne, ten format może być atrakcyjny, ale raczej w perspektywie jednego odcinka na 10 lat, a nie 30 odcinków miesięcznie.

30 odcinków to też 30 czerstwych żartów miesięcznie. Sadurski będzie musiał wznowić Dobry Humor, bo inaczej będzie ciężko.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA