1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Marcin Dorociński, Iwan Rheon i Milo Gibson w zwiastunie Hurricane. Film opowie o Dywizjonie 303

dywizjon 303

Już od dawna wiadomo było, że Marcin Dorociński wystąpi m. in. u boku Iwana Rheona znanego z Gry o tron w filmie wojennym, który opowie o jednostce Dywizjon 303. Teraz możemy zobaczyć pierwszą zapowiedź produkcji. Ta właśnie pojawiła się w sieci.

Jacek Braciak byłby pewnie zadowolony, oglądając zapowiedź filmu Hurricane. Może dlatego, że to produkcja międzynarodowa i rozmach widać już nawet w kilku zaprezentowanych scenach. Podczas powstawania Hurricane jego twórcy prowadzili rozmowy z żyjącymi pilotami Dywizjonu 303, ekspertami lotnictwa czy historykami.

Hurricane opowie o Dywizjonie 303, czyli jednej z  najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej.

Historia skupi się na polskich lotnikach, którzy walczyli w czasie powietrznej bitwy o Anglię. Na ekranie zobaczymy m. in. Marcina Dorocińskiego, który wcielił się w Witolda Urbanowicza, dowódcę Dywizjonu 303, Milo Gibsona w roli Johna Kenta, pułkownika i pilota Królewskich Sił Powietrznych oraz Iwana Rheona, grającego Jana Zumbacha, asa myśliwskich Polskich Sił Powietrznych na obczyźnie. Oprócz nich w filmie wystąpią: Stefanie Martini, Filip Pławiak i Emily Wyatt.

Reżyserem filmu jest David Blair, odpowiadający za wiele seriali telewizyjnych takich jak np. Oskarżeni , a scenariusz napisał Alastair Galbraith.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.