REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Coś dla fanów serialu Grzesznica. Do księgarni trafiła właśnie powieść Petry Hammesfahr

Serial Grzesznica niedawno zadebiutował na ekranach i od razu został dobrze przyjęty przez widzów Canal+. Niejednoznaczna opowieść portretująca psychologiczne motywy działania morderczyni przykuwa uwagę świetnie nakreślonymi bohaterami i intrygą. Swojej polskiej premiery doczekała się także książka Petry Hammesfahr, na podstawie której stworzono tę serię. 

Coś dla fanów serialu Grzesznica. Premiera książki Petry Hammesfahr
REKLAMA
REKLAMA

Powieść może być świetnym uzupełnieniem wątków przedstawionych w serialu Canal+. Hammesfahr zabiera nas do przepełnionej mrokiem psychiki głównej bohaterki. Cora jest z pozoru spełnioną matką i żoną, która z zimną krwią - z niewiadomych przyczyn - morduje opalającego się na plaży mężczyznę. Kobieta zostaje wówczas uznana za niepoczytalną. Jednak jej historia nie jest zupełnie jednoznaczna i kryje w sobie wiele tajemnic.

Na podstawie książki powstał mocny serial Grzesznica. Autorka powieści brała zresztą udział w pracach nad adaptacją literackiego pierwowzoru.

Serial został stworzony przez Dereka Simondsa. Produkcja zebrała bardzo przychylne opinie krytyków, które znalazły swoje potwierdzenie w aż dwóch nominacjach do Złotych Globów. W rolach głównych występują Jessica Biel oraz Bill Pulman, odgrywający postać detektywa.

Fabuła zawarta w książce została przeniesiona na 8 odcinków thrillera telewizyjnego. Ten można oglądać w każdy czwartek o godzinie 20:10 na Canal+.

Książka Grzesznica napisana przez Petrę Hammesfahr przepełniona jest mrokiem.

Akcja powieści rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – z jednej strony mamy do czynienia z bieżącymi wydarzeniami. Główna bohaterka zabija człowieka, rozpoczyna się śledztwo. Z drugiej strony, powieść przywołuje również liczne wspomnienia Cory, które płynnie uzupełniają główny wątek. Dzięki temu zaciera się cienka granica między prawdą a kłamstwami, które pragną zatuszować bohaterowie książki.

REKLAMA

Grzesznica pełna jest emocjonalnych wątków odnoszących się do traumatycznych przeżyć głównej bohaterki. Książka dotyka także tematyki fanatyzmu religijnego. Powieść w mocny i prawdziwy sposób ukazuje ludzkie popędy oraz słabości.

Grzesznicę Petry Hammesfahr od dziś można kupić w księgarniach. Serial na jej podstawie ukazuje się w każdy czwartek w stacji Canal+.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA