1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Dziś premiera Mozaiki, nowego serialu HBO. W Polsce nie doczekamy się jego interaktywnej wersji

mosaic

Mozaika od kilku miesięcy była przez HBO reklamowana jako nowy miniserial Stevena Soderbergha, który przeniesie nas w inny wymiar rozrywki. Tytuł został tak stworzony, aby można było go oglądać nielinearnie, wybierając poszczególne sceny produkcji według własnego uznania. Taki sposób oglądania zapewnić miała aplikacja. Ta jednak w Polsce nie będzie dostępna.

Ogromnie żałuję, że nie będzie mi dane pobawić się tą interaktywną formą opowiadania historii. Co prawda w zabawie chodzi tylko o odtworzenie scen w wybranym przez siebie porządku - widz nie ma wpływu na rozwój wydarzeń - ale ciekawa jestem, czy oglądając wydarzenia w serialu w odmiennej kolejności niż ktoś inny, mielibyśmy wspólnie takie samo o nim zdanie. Tego, niestety, się nie dowiem, ponieważ - jak donosi HBO - aplikacja serialowa umożliwiająca nielinearny odbiór dzieła nie będzie w naszym kraju dostępna.

Widzowie zobaczą wersję produkcji, którą przygotował Steven Soderbergh, twórca serialu Mosaic.

Serial, w którym w główną rolę wcieliła się Sharon Stone, jest produkcją kryminalną. Stone zagrała w nim Olivię Lake, znaną i atrakcyjną pisarkę oraz autorkę ilustracji do książek dla dzieci, która otwiera własną organizację charytatywną mającą wspierać rozwój talentów najmłodszych. Na swojej drodze kobieta spotyka kilku mężczyzn, otoczona jest wianuszkiem przyjaciół, ale nie wszyscy mają dobre intencje. Olivia czuje się samotna i potrzebuje miłości, jej życie prywatne dalekie jest od ideału. Daje się wciągnąć w wir nowych znajomości i pewnego dnia... zostaje zamordowana.

Kto zabił Olivię Lake i dlaczego? Na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć śledczy i siostra oskarżonego o morderstwo mężczyzny.

Serial Mosaic swoją premierę ma dzisiaj, 23 stycznia.

O godz. 20:00 produkcję zobaczymy w HBO3, a poza tym jest ona dostępna w serwisie HBO GO. Dzisiaj udostępniony został pierwszy odcinek. Na platformie, tak jak i w telewizji, codziennie przez kolejne dni będziemy mogli oglądać po jednym epizodzie, za wyjątkiem soboty, kiedy zostaną udostępnione i wyemitowane dwa odcinki - piąty i szósty, czyli finałowy.