1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Wędrowcy zmierzają na Netfliksa. Znamy obsadę nowego serialu na podstawie prozy George’a R.R. Martina

nightflyers syfy serial netflix wędrowcy grr martin

Gra o tron wróci dopiero w 2019 roku, ale to nie jedyny serial na podstawie prozy George’a R.R. Martina będący obecnie w produkcji. Poznaliśmy obsadę produkowanego przez Syfy serialu Nightflyers, który będzie można oglądać w serwisie Netflix jeszcze w tym roku.

George R.R. Martin znany jest przede wszystkim za sprawą sagi Pieśń lodu i ognia oraz bazującego na niej serialu HBO o tytule Gra o tron. Autor w swoim dorobku ma jednak znacznie więcej twórczości. Wśród jego dzieł warto wspomnieć o napisanym w latach 80. opowiadaniu Nightflyers, które wydano w Polsce pod tytułem Wędrowcy.

Pierwsza aktorska adaptacja Nightflyers pojawiła się już w 1987 roku. Film o grupie naukowców podróżujących, jeszcze na długo przed premierą Gry o tron, nakręcił Robert Collector. Teraz po kilku dekadach od premiery Nightflyers opowiadanie na tapet wzięła telewizja Syfy. Wędrowcy doczekają się nowej adaptacji w formie serialu.

Poznaliśmy właśnie obsadę Nightflyers.

Showrunnerem zostanie Daniel Cerone. Stacja ponadto wyjawiła właśnie, którzy aktorzy będą odtwórcami głównych ról w Wędrowcach. W obsadzie Nightflyers znalazła się Gretchen Mol, grająca wcześniej w Chance oraz Mozart in the Jungle, która wcieli się w Agathę Matheson. Na ekranie pojawią się też:

  • Angus Sampson (Fargo) jako Rowan;
  • Brian F. O’Byrne (Million Dollar Baby) jako Auggie;
  • David Ajala (Szybcy i wściekli 6) jako Roy Eris;
  • Eoin Macken (Merlin, Resident Evil: Ostatni rozdział) jako Karl D’Branin;
  • Jodie Turner-Smith (The Last Ship) jako Melantha Jhirl;
  • Maya Eshet (Teen Wolf) jako Lommie;
  • Sam Strike (Leatherface, Timeless) jako Thale.

Informacje o rozpoczęciu prac przy serialowej ekranizacji Wędrowców pojawiły się już w czerwcu minionego roku, a informację o zbliżającym się pierwszym sezonie dotarły do nas w listopadzie. Już pół roku temu dowiedzieliśmy się, że na scenarzystę serialu, który będzie można zobaczyć na Netfliksie, został wybrany Jeff Buhler. Producentem został Robert Jaffe.