1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Patryk Vega znowu nie daje o sobie zapomnieć. Do sieci trafił kinowy zwiastun Kobiet mafii

Kontrowersyjne filmy Vegi regularnie trafiają do kin, odnotowując rekordowe zyski i olbrzymią oglądalność. W nowej produkcji reżyser ponownie wykorzystuje utarte schematy, bazując na brutalizmie i przesadnej wulgarności. 

kobiety mafii patryk vega

Pierwszy oficjalny zwiastun Kobiet mafii szybko stał się hitem internetu, o którym mówiło pół Polski. Powstały nawet liczne strony wyśmiewające kunszt reżyserski Patryka Vegi, określając jego filmy mianem 'kinowego disco polo'. Jak niedawno wspominaliśmy, trailer do nowej produkcji udowodnił, że reżyser po raz kolejny stawia na miałkie żarty i jak największe nagromadzenie przekleństw, w każdej możliwej scenie. Całość daje niestety wrażenie tandetnego kina dla widzów o niewybrednym guście, spragnionych łatwej rozrywki na niedzielne popołudnie.

Dotychczasowa filmografia reżysera nie napawa optymizmem.

Patryk Vega mimo stworzenia kilkanaście lat temu całkiem niezłego serialu sensacyjnego Pitbull, nie daje nam szansy na docenienie jego twórczości i uwierzenie w filmowe możliwości. Kolejne produkcje Vegi stają się karykaturalne, będąc jednocześnie swoimi fabularnymi kalkami. Twórca stawia w głównej mierze na sukcesy finansowe, produkując kolejne części filmów z prędkością światła, czego efekty widoczne są później na kinowych ekranach. Po świetnych wynikach Botoksu, niezarażony krytyką Vega, zdecydował się nawet stworzyć serial oparty o fabułę filmu, który ma się pojawić w serwisie Showmax.

Mimo kontrowersji, jakie narodziły się wokół pierwszego zwiastuna, promocja Kobiet mafii nabiera rozpędu. Reżyser udostępnił na swoim profilu na Facebooku kolejny trailer produkcji, będący kinową wersją dystrybutora. Choć zwiastun ponownie przytłacza jakością żartu, to jego nowa wersja zdaje się być nieco łagodniejsza i łatwiejsza do przełknięcia.

Kinowy zwiastun Kobiet mafii stawia w głównej mierze na promocję filmu, jako produkcji iście sensacyjnej.

Mamy tu mafijną historię, która w wyniku niespodziewanych zwrotów akcji nabiera tempa i rozmachu. Są zatem porachunki bandziorów, szybkie samochody, seks i narkotyki. Trailer w przeciwieństwie do swojego poprzednika, zdaje się mieć logiczniej poprowadzoną narrację, zarysowując postaci i tłumacząc ich zachowania. Dystrybutor najwyraźniej chciał odejść nieco od rubasznego humoru i bijącego po oczach grubiaństwa, kreując Kobiety mafii jako trzymający w napięciu film akcji. Szczęśliwie postanowiono zrezygnować z długiej, prymitywnej sceny, w której Katarzyna Warnke krzyczy na swojego kochanka. Scenę sprowadzono do kilkusekundowej wzmianki, dodając w jej miejsce kilka nowych zajawek. Tym samym trailer bazuje na napięciu i brutalności, przykrywając nieudolną grę aktorską i nadmiernie eksponowane potyczki słowne bohaterów.

Nie oznacza to jednak, że kinowa wersja teasera nadaje filmowi zupełnie nowego znaczenia, budząc nadzieję na świetne kino z przemyślanym scenariuszem. Nie. Kobiety mafii wciąż pozostawiają niesmak i wprawiają w przerażenie. Nadal możemy oczekiwać miałkiej, wysokobudżetowej papki, przepełnionej bluzgami i wszechobecną głupotą. Mimo wielkich starań dystrybutora, produkcja Vegi prawdopodobnie będzie kolejną nieudaną kopią poprzednich filmów reżysera, która ma przynieść jedynie ogromne zyski. Nie liczmy zatem na cud.

Film Kobiety mafii Patryka Vegi ujrzy światło dzienne już 23 lutego 2018 roku.