REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Disney zarobi krocie na Star Wars: The Last Jedi. I nie ma w tym nic dziwnego

Star Wars: The Last Jedi przez cały otwierający weekend ma podobno zarobić aż 425 mln dol. na całym świecie. W rankingu wszech czasów wyląduje najpewniej na piątym miejscu.

Disney ma zarobić grube miliony na premierze The Last Jedi
REKLAMA
REKLAMA

Szacunkowe dane pokazują, że najnowsze Gwiezdne wojny będą dla Disneya jednym z największych kasowych hitów w historii. Podtrzymane zostały przewidywania z końcówki listopada jakoby Ostatni Jedi miał w USA i Kanadzie zarobić przez pierwszy weekend 200 mln dol. Byłby to zatem wynik znacznie gorszy niż VII epizodu, który w tym samym czasie wykręcił aż 247 mln dol. Umówmy się jednak, że na powrót Mocy po latach nieobecności w kinach czekaliśmy o wiele mocniej.

Nowością są szacunki dla całego świata.

Star Wars: The Last Jedi ma przez pierwszy weekend wyświetlania zarobić aż 425 mln dol.

Pierwsze pokazy zaczną się już w nocy ze środy na czwartek lub z czwartku na piątek - zależnie od kraju. Tak wysoką sumę Gwiezdne wojny mogą zawdzięczać m. in. temu, że wyświetlane są w IMAX-ie i 3D, gdzie bilety są o wiele droższe niż w zwykłym 2D.

Dodajmy jednak tym abstrakcyjnym 425 mln dol. nieco kontekstu. Gdyby Ostatni Jedi rzeczywiście zamknął weekend z takim wynikiem, to wylądowałby na piątym miejscu listy najbardziej kasowych filmów (biorąc pod uwagę tylko pierwszy weekend).

Lista prezentowałaby się wówczas następująco:

  1. Fate of the Furious - 541 mln dol.,
  2. The Force Awakens - 529 mln dol.,
  3. Jurassic World - 525 mln dol.,
  4. Harry Potter and the Deathly Hallows Część 2 - 483 mln dol.,
  5. The Last Jedi - 425 mln dol..

Ostatni Jedi nie poprawi wyników Przebudzenia Mocy.

Pierwsza część trylogii jest dziś trzecim najbardziej kasowym filmem w historii. W USA i Kanadzie film zarobił 936 mln dol., a do tej sumy należy jeszcze dodać wpływy z reszty świata w wysokości 1,13 mld dol.

W moich oczach Ostatni Jedi to jednak doskonały film - z lepszą, oryginalna historią i doskonałym połączeniem akcji i humoru.

REKLAMA

Aby przekonać się jak silna jest Moc w The Last Jedi przeczytaj nasze teksty napisane po wizycie w kinie:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA