1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zwiastun Player One sugeruje widowiskowy film, który wypełniony będzie akcją i efektami specjalnymi

W końcu jest. Właściwy zwiastun filmu Player One od Stevena Spielberga. Widać w nim wyraźnie, że reżyser przy okazji tego filmu zamierza nam zapewnić przede wszystkim dobrą, mało zobowiązującą zabawę.

Player One zwiastun

Spielberg od długiego czasu zajmuje się przede wszystkim epickimi filmami historycznymi, w sposób drobiazgowy i traktując te produkcje bardzo na poważnie. Rzadko już pozwala sobie na ekstrawagancje z dawnych lat, które przyniosły mu sławę. Player One wyraźnie będzie jednym z wyjątków. Zresztą tak na dobrą sprawę, niczego innego się nie spodziewaliśmy.

Player One to ekranizacji książki Ernesta Cline’a z 2011 roku, a pisarz uczestniczył w tworzeniu scenariusza do filmu. Akcja dzieje się w roku 2045, a jej głównym bohaterem jest Wade Owen Watts grany przez Tye’a Sheridana.

O co chodzi w filmie Player One?

W tej całkiem nieodległej przyszłości ludzkość zmaga się ze śmiertelnie groźnymi problemami, takimi jak globalne ocieplenie czy przeludnienie. By odwrócić uwagę Ziemian od stresującej rzeczywistości opracowano OASIS, a wiec bardzo rozbudowaną platformę do wirtualnej rzeczywistości. Stworzył ją ekscentryczny James Halliday (w tej roli Mark Rylance).

OASIS to coś w rodzaju gry MMO, inspirowanej klasyką filmów i gier z ubiegłych lat. Każdy w niej może być, kim chce i przeżywać przeróżne niesamowite przygody. Gdy Halliday umiera, wyjawia fakt, że ukrył w OASIS easter egga, a więc ukryty fragment gry. Kto go odnajdzie, odziedziczy fortunę Hallidaya oraz przejmie kontrolę nad OASIS.

Zwiastun Player One wypełniony jest efektami specjalnymi i mrugnięciami okiem do fanów popkultury późnego XX wieku.

To jednak widzieliśmy również w poprzednim zwiastunie. Tu udaje nam się poznać nieco bliżej głównego bohatera a także odkryć, że ma on jakieś relacje z Samanthą Evelyn „Art3mis” Cook (graną przez Olivię Cooke). Mnie zastanawia tylko jedno. Wszak to ekranizacja książki, w której treści oprócz akcji nie brakuje. Czy to tylko zwiastun, czy też film faktycznie będzie aż tak bardzo płytki?

Przekonamy się o tym pewnie dopiero po premierze. Player One zadebiutuje w polskich kinach 6 kwietnia 2018 r.