1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Wielki powrót dinozaurów. Oficjalny zwiastun filmu Jurassic World: Fallen Kingdom

Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny trailer zapowiadający sequel opowieści o dinozaurach. W Jurassic World: Fallen Kingdom z pewnością nie zabraknie napięcia i dopracowanych efektów specjalnych. 

Pierwszy oficjalny zwiastun Jurassic World: Fallen Kingdom

Universal Pictures, który jest odpowiedzialny za produkcję serii filmów o prehistorycznych potworach, wypuścił do sieci ponad dwuminutowy zwiastun Jurassic World: Fallen Kingdom, tym samym podsycając ciekawość widzów. Jednak najbardziej spragnieni filmu fani będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Premiera odbędzie się dopiero w połowie przyszłego roku.

Jurassic World: Upadłe królestwo w reżyserii J.A Bayona jest kontynuacją serii Jurassic World oraz wcześniejszych filmów. Po zaskakującym sukcesie finansowym produkcji z 2015 roku, twórcy postanowili wykorzystać potencjał oraz ogromne zainteresowanie widzów. Akcja najnowszej części przygód o niebezpiecznych gadach rozgrywa się kilka lat po upadku parku dinozaurów i ich życiu na wolności. Osobnikom, którym udało się przeżyć, zagraża jednak wielkie niebezpieczeństwo w postaci erupcji wulkanu. Chcąc ratować dinozaury, na wyspę Isla Nubar przybywają znani z poprzedniej części filmu – Claire Dearing i trener gadów, Owen Grady.

W zwiastunie widać, że w film będzie grał na emocjach widzów.

W tym krótkim fragmencie widoczne jest zarysowanie silnej relacji opiekunów z dinozaurami i więzi, których nie rozłączy strach czy niebezpieczeństwo.

Jednocześnie twórcy podkreślają, że bohaterowie wciąż mają do czynienia z nieobliczalnymi, dzikimi zwierzętami, które nie do końca rozumieją, co się wokół nich dzieje. Sytuacja ta sprawi, że bohaterowie będą musieli się zastanowić, na jak wiele mogą sobie pozwolić i zaufać własnym instynktom. Postawi także pytanie o to, czy dinozaury są w stanie budować relacje z ludźmi i darzyć ich uczuciami.

Patrząc na trailer, nie można także odeprzeć wrażenia, że wraz z kolejną częścią film zaskakuje świetnie dopracowanymi efektami wizualnymi. Ich sylwetki powstały w oparciu o animatronikę, dzięki czemu wydają się być niezwykle realistyczne.

Da się również odczuć, że trailer jest jedynie ułamkiem tego, co przygotowali dla nas twórcy.

Widać, jak stopniowo budowane jest napięcie i dynamika filmu, które zapewne nie pozwolą widzom na chwilę znużenia. Momenty grozy będą przeplatać się z chwilami nieco bardziej wzruszającymi.

Film Jurassic Wolrd: Fallen Kingdom wejdzie na ekrany kin 22 czerwca 2018 roku.