1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Mamy już komplet. Netflix udostępnił zwiastun ostatniego odcinka 4. serii Black Mirror

Pierwszy etap promocji 4. serii Black Mirror dobiega końca. Netflix udostępnił właśnie zwiastun i plakat z odcinka USS Callister.

black mirror 4 uss callister

Black Mirror jest antologią, która w ramach jednego sezonu prezentuje kilka różnych, niepowiązanych ze sobą fabularnie historii. Biorą w nich udział różni aktorzy. Netflix, promując nowy sezon serialu, do którego przejął prawa, reklamuje z tego powodu każdy epizod osobno niczym samodzielny film.

Black Mirror 4: USS Callister niczym Star Trek.

Ostatnim odcinkiem, który czekał na swój zwiastun jest space opera USS Callister. Już we wrześniu Netflix udostępnił zdjęcia promujące ten odcinek. Jasno z nich wynika, że epizod będzie nawiązywał klimatycznie do uniwersum Star Trek - chociaż sam plakat jest już bardzo gwiezdnowojenny.

Zwiastun zaczyna się pompatycznie. Już po kilku sekundach widać, że będziemy mieli tutaj do czynienia z satyrą. Zwykle odcinki Black Mirror traktują swoją tematykę śmiertelnie poważnie, więc czeka nas miła odmiana. Biorąc pod uwagę tematykę to była chyba dobra decyzja.

black mirror 4 uss callister

Obsada, reżyseria i scenariusz USS Callister.

W odcinku USS Callister wystąpi Jesse Plemons, którego widzowie mogą kojarzyć z Paktu z diabłem i Fargo. Towarzyszyć na ekranie będą mu Cristin Milioti (Wilk z Wall Street, Fargo), Jimmi Simpson (Westworld, House of Cards) oraz Michaela Coel (Chewing Gum, Strefa X 2).

Odcinek wyreżyserował Toby Haynes, który pracował wcześniej przy takich serialach jak Doktor Who i Sherlock. Za scenariusz odpowiada oczywiście twórca Black Mirror, czyli Charlie Brooker, ale tym razem pomógł mu William Bridges (pracował wcześniej przy Black Mirror: Shut Up and Dance ).

Zobacz też pozostałe zwiastuny 4. sezonu Black Mirror: