1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Batman w wersji anime w feudalnej Japonii? Biorę!

Były już przeróżne inkarnacje Batmana w komiksach, animacjach i filmach, ale przyznaję, że ta, obecnie planowana przez Warner Bros i DC, wydaje się nadzwyczaj ciekawa.

batman ninja

"Batman Ninja", bo taki tytuł nosi najnowsza animacja DC, rozgrywać się będzie w feudalnej Japonii.  Zaprezentowany właśnie zwiastun zapowiada przepiękną kreskę powstałą we współpracy japońskiego i amerykańskiego oddziału Warner Bros. Widzimy na nim nie tylko Mrocznego Rycerza, ale też oczywiście jego największego wroga, Jokera. Obaj występują w kostiumach i maskach wzorowanych na samurajskich zbrojach i strojach.

Pomysł na przeniesienie przygód Batmana do Japonii czasów samurajów, wraz z wykorzystaniem ówczesnej poetyki i stylistyki, w dodatku z wykorzystaniem kreski anime, pasuje do tego uniwersum wręcz idealnie.

batman ninja 2

W animacji "Batman Ninja" zobaczymy też "samurajskie" wersje m.in. Robina i Catwoman, Nightwinga, Harley Quinn i Deathstroke'a.

Smaku całości dodaje fakt, że przy tworzeniu scen walk wykorzystano prace prawdziwych aktorów, których ruchy, jak najbardziej realistycznie, potem odtwarzali animatorzy.

batman ninja 3

"Batman Ninja" reżyseruje Jumpei Mizusaki, według scenariusza Kazuki Nahashimy. Premiera w 2018 roku. Zapowiada się nie lada gratka!