REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Wiemy, kto poprowadzi program Saturday Night Live Polska! Showmax stawia na znanych nieznanych

Zaledwie jedno nazwisko na jedenaście. Z obsady Saturday Night Live Polska kojarzę wyłącznie Sebastiana Stankiewicza, a i to jedynie dzięki Uchu Prezesa.

23.11.2017
17:43
Znamy obsadę Saturday Night Live Polska. To znani nieznani
REKLAMA
REKLAMA

Showmax zdradził, kto znajdzie się w obsadzie programu Saturday Night Live Polska. Za talk show na popularnej licencji zza wielkiej wody odpowiada 11 artystów z telewizyjnym oraz teatralnym doświadczeniem. Gospodarze mogą być wam doskonale znani, ale wcale nie muszą. Sam znam zaledwie jedną postać z tego grona. Nie oznacza to, że projekt jest skazany na niepowodzenie. Wręcz przeciwnie.

Obsadę Saturday Night Live Polska tworzą Laura Breszka, Monika Babula, Szymon Mysłakowski, Michał Meyer, Magda Smalara, Mateusz Grydlik, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Karolina Piechota, Kamil Pruban i Sebastian Stankiewicz.

Jeżeli nazwiska niewiele wam mówią, spieszę z pomocą. Showmax opublikował krótkie notki o każdym z gospodarzy, naświetlające ich doświadczenie, karierę i zainteresowania. Mając je za punkt wyjścia, przygotowałem biograficzne streszczenia każdego gospodarza:

Laura Breszka

Urodziła się w Austrii. Nie przeszkodziło jej to jednak zostać zawodową aktorką i opanować sztuki parodiowania Grażyny Torbickiej, Agnieszki Chylińskiej i Beaty Kozidrak. Dalej mnożyła już tylko sukcesy w serialach: „Na Wspólnej”, „Julia” oraz „Singielka”. W tym ostatnim grała rolę charyzmatycznej, choć nieprzyjemnej blogerki modowej. Pojawiła się też gościnnie w jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat, „Bejbi blues”.

Jedna z najmłodszych członkiń obsady Saturday Night Live Polska. Znana jest nie tylko z wizji, ale i z fonii fanom audiobooków. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Prywatnie mama 8-letniej Lei.

Michał Meyer

W programie „Szymon Majewski Show” wychodził sobie bardzo udane parodie m.in. Kuby Wojewódzkiego, Tomasza Kammela i Pascala Brodnickiego. Improwizował też gościnnie w programie „I kto to mówi”. Na szklanym ekranie zadebiutował rolą Antka w serialu „Czas honoru”. W serialu komediowym „Drunk History - Pół litra historii” można zobaczyć jego talent parodystyczny - wcielił się tam m.in. w role: Henryka Walezego, Micka Jaggera i Zbigniewa Bońka.

Absolwent PWST w Krakowie. Występował m.in. w Teatrze Kamica, Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Krakowskim Teatrze Scena STU. Wystąpił również w filmach: „Miasto 44”, Maria Curie”, „Amok” i serialach „Na dobre i na złe”, „Singielka”, „Przyjaciółki”, „Lekarze”.

 class="wp-image-111244"

Monika Babula

Jest weteranką teatru z wieloma wyróżnieniami na koncie. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej (Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku), zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora Festiwalu Sztuk Współczesnych Konteksty w Poznaniu za rolę chłopca w spektaklu „Król Olch” oraz na festiwalu Teatrów Lalek Spotkania za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” w Teatrze Lalka w Warszawie.

Talent komediowy eksponowała w Pożarze w burdelu, gdzie wcielała się w prześmiewcze uosobienie nowej, “lemingowej” klasy średniej, pijącej wina od Kondrata i mającej kredyt we frankach - Paulę z Wilanowa.

Szymon Mysłakowski

Znany głównie z teatru (Nowy w Poznaniu, Współczesny w Warszawie), pojawiał się także w serialach „Prawo Agaty”, „Usta usta”, „Pierwsza miłość” czy „Fala zbrodni”. Doskonale parodiuje Adama Michnika i Ryszarda Terleckiego. Do twarzy mu także w sukience, co potwierdził w spektaklu „Gwałtu, co się dzieje” Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w roli Tobiasza.

Absolwent PWST w Krakowie. Nagrodzony za rolę Syfona w innym kaliskim spektaklu, „Ferdydurke, czyli czas nieuniknionego mordu”. Wystąpił m.in. w spektaklach „Woyzeck” Mai Kleczewskiej i „Wybrani” Agaty Dudy-Gracz.

 class="wp-image-111256"

Magdalena Smalara

W „Uchu Prezesa” wcieliła się w rolę Minister Edukacji. Przygotowała również autorski stand-up z piosenkami całkowicie poświęconymi jedzeniu pt. „Kobieta do zjedzenia”. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, przez wiele lat aktorka Teatru Polskiego. Laureatka grand prix, nagrody publiczności oraz dziennikarzy w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. Na koncie ma niezliczone role komediowe i dramatyczne - zagrała m.in. w spektaklach „Sen nocy letniej”, „Burza”, „Cabaret”.

W 2012 roku zadebiutowała jako reżyserka wraz z kompozytorką Urszulą Borkowską, tworząc z wierszy Wisławy Szymborskiej spektakl „Wszędzie jest Wyspa Tu" , który pozostał w repertuarze Teatru Polskiego przez pięć sezonów i cieszył się dużym uznaniem publiczności. Występowała w serialach: „Samo życie”, „Barwy szczęścia”, „Druga szansa” i „Przepis na życie”.

Mateusz Grydlik

Aktor dubbingowy. Grał w Teatrze Powszechnym i Współczesnym w Warszawie. Za rolę Bertolda Brechta w spektaklu „Opowieści Hollywoodu” w reżyserii Mai Komorowskiej otrzymał nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Uznany aktor dubbingowy, zdolności dźwiękonaśladowcze pokazuje, udając CB Radio i syntezator mowy Ivona.

Szerszej publiczności znany jest z seriali „Ojciec Mateusz” czy „Przyjaciółki”. Ma lewą stopę ponad pół numeru większą od prawej, co sprawia, że zakupy obuwia są dla niego koszmarem.

 class="wp-image-111238"

Helena Ganjalyan

Pochodzi z Armenii. Znana jest z roli komisarz Seleny Abar w serialu „Miasto skarbów”. Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie - aktorka, choreografka i tancerka. W ramach dyplomu wystąpiła w spektaklu “Czyż nie dobija się koni?” w reżyserii Jerzego Stuhra i Waldemara Raźniaka. Pojawiła się w m.in. w filmach Andrzeja Wajdy i Jolanty Dylewskiej.

Za monodram „Press to reset the world…” w reż. A. Wąsikowskiej nagrodzona Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych. Z kolei jej solowa choreografia LADY Ł. – UNICUT zdobywała wielokrotnie uznanie na polskich i zagranicznych festiwalach: m.in. na Solo Dance Contest 2012 w Gdańsku i SoloDuo w Budapeszcie.

Michał Zieliński

Wcielał się m.in. w polityków takich jak Lech i Jarosław Kaczyńscy, Andrzej Lepper czy Włodzimierz Cimoszewicz w „Szymon Majewski Show”. Dubbingował także niezliczone produkcje animowane, m.in. serial „Flinstonowie i Muppety”, gdzie wcielił się w postać samej Miss Piggy.

Absolwent PWST, weteran warszawskiej sceny teatralnej przez lata związany ze wspomnianym Och Teatrem, wcześniej z Teatrem Powszechnym. Zagrał m.in. W spektaklach „Trzy siostry”, „Król Lear”, „Biesy” oraz filmach: „Ile waży koń trojański”, „Kołysanka” oraz serialach „Prawo Agaty” czy „Dziewczyny ze Lwowa”.

 class="wp-image-111241"

Karolina Piechota

W serialu „Blondynka” kreowała postać gwiazdy muzyki rozrywkowej Evy Luny. W jednym z odcinków usłyszeć można autorską piosenkę Karoliny, która pochodzi z jej debiutanckiego materiału.

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz Jana Kochanowskiego w Opolu. Przełomowym momentem w jej karierze była pierwszoplanowa rola w „Drzazgach” Macieja Pieprzycy, za którą została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu w Gdyni. Wystąpiła również w filmach „Bogowie”, „Czarny czwartek” i serialach: „Plebania”, „Chichot losu” i „Apetyt na życie”.

Sebastian Stankiewicz

Ostatnio głośno było o nim za sprawą roli Tomka, czyli syna Pani Basi w serialu Showmax „Ucho Prezesa”. Zdawał do szkoły teatralnej aż sześć razy. Nie zraził się i wkrótce dostał na Wydział Lalkarstwa PWST we Wrocławiu. Sprzedawca dywanów w „Bez wstydu" (2012), zapity sąsiad w „Dziewczynie z szafy" (2013) i realizator Misiek w „Listach do M”.

Obecnie współpracuje z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie oglądać go można w spektaklu „Obrzydliwcy”. Działa przy teatralnym Kabarecie na Koniec Świata. Pojawił się również w serialu „Singielka”, filmach z serii „Listy do M”, „Amok” i „Disco Polo”, a ostatnio w nagradzanym filmie Bodo Koxa „Człowiek z magicznym pudełkiem”.

Kamil Pruban

Najmłodszy członek załogi SNL. Choć nie ma „radiowej urody”, głos Kamila można było nie raz usłyszeć w słuchowiskach Polskiego Radia, m.in. w „Poskromieniu złośnicy” Williama Shakespeare'a. Głosem zagrał również w niezliczonych rolach dubbingowych.

Fani superbohaterów mogli usłyszeć go m. in. w „Niesamowitym Spidermanie”, “Strażnikach Galaktyki” czy grach z serii Battlefield. Obecnie związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie zagrał m.in. w spektaklu „Niedźwiedź Wojtek” oraz Teatrem Miejskim w Lesznie. W ramach hobby czyta pisma filozoficzne.

 class="wp-image-111247"

Obsada Satuday Night Live Polska może nie być znana szerokiej publiczności, ale to wcale nie wada.

Gospodarze mają bowiem coś, co będzie dla nich niezbędne podczas parodiowania aktualnych wydarzeń. Chodzi o warsztat. Wachlarz aktorskich umiejętności wyrobionych na deskach teatru, na telewizyjnym planie czy w filmowym studio. Obsada nowego programu w Showmax wywodzi się ze ścisłych kręgów artystycznych, co może wywindować jakość widowiska wysoko w górę.

REKLAMA

Dobierając takich a nie innych gospodarzy, Showmax wysyła do widzów jasny sygnał. Wiadomość w stylu "nie chcemy kopiować Wojewódzkiego oraz Majewskiego". Dla producentów nadchodzącego widowiska głównym kryterium doboru wydają się umiejętności aktorskie, w tym te polegające na naśladowaniu i parodiowaniu. Są młodzi. Są ładni (w większości). Są przebojowi (jak się postarają). Kariera stoi przed nimi otworem. Cieszy mnie, że ktoś w końcu odważył się sięgnąć po nowe pokolenie, które dotychczas cierpiało w cieniu Wojewódzkiego, który za żadne skarby nie chce zejść z softy w studio TVN-u. Nowa jakość? Zobaczymy. Na pewno powiew świeżości.

Satuday Night Live Polska zadebiutuje na platformie Showmax już 2 grudnia 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA