1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Coś dla fanów westernów. Miniserial Godless od dzisiaj dostępny w Netfliksie

Miniserial Godless od dziś w serwisie Netflix. Do obejrzenia 7 odcinków

Westernów - zwłaszcza tych serialowych – nigdy za wiele. W serwisie Netflix pojawił się właśnie miniserial Godless. Mamy nadzieję, że godnie będzie reprezentował ten gatunek.

Ze zwiastunów wiemy, że będzie to widowisko mroczne i klimatyczne. Fabuła osadzona jest w latach 80. XIX wieku i opowiadać ma młodym człowieku, który dołączył się do grupy przestępców, ale ostatecznie postanowił ich opuścić. Ta niesubordynacja spotyka się ze zdecydowaną reakcją Franka Griffina, który przewodzi bandytami. Rusza on w pościg za swoim byłym kompanem.

Historia będzie miała miejsc w pobliżu La Belle, miasteczka górniczego, które znajduje się w Nowym Meksyku.

Miejsce to wyróżnia się tym, że jest zdominowane przez kobiety.

Godless będzie miniserią złożoną z siedmiu odcinków. Co oznacza, że opowiadana historia będzie stanowiła zamkniętą całość. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcą łączyć się z fabułą i bohaterami na lata.

Serial został zrealizowany za pieniądze streamingowego giganta. Za produkcję odpowiada Steven Soderbergh (m. in. Logan Lucky). Jack O'Conell zagra uciekającego Roya Goode'a, a w jego oponenta wcieli się Jeff Daniels. W obsadzie wystąpi również Michelle Dockery (Downtown Abbey), Samuel Marty, Tantoo Cardinal, Scoot McNairy, Jeremy Bobb. Reżyserem jest Scott Frank, który jest współautorem scenariusza do filmu Logan.