REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Remigiusz Mróz planuje podbić zachodnie rynki książkowe

Remigiusz Mróz przyznał, że swoją następną książkę chce wydać za granicą.

Remigiusz Mróz, czyli kim jest Ove Løgmansbø?
REKLAMA
REKLAMA

Remigiusz Mróz jest pisarzem wyjątkowo płodnym. Pisze dużo, pisze szybko, a jego książki mają oddaną rzeszę fanów w Polsce. Jakiś czas temu gruchnęła informacja, że twórczość pisarza doczeka się serialowej adaptacji.

Cykl z Seydą i Hauerem zostanie zekranizowany, a reżyserem serialu będzie Łukasz Palkowski.

Filmowiec nakręcił między innymi fenomenalny obraz Bogowie i brał udział w pracach nad 1. sezonem Belfra. Książki Mroza wchodzą więc do świata telewizji, ale sam autor ma jeszcze inne ambitne plany i nawet zaczął je realizować.

Remigiusz Mróz przyznał, że planuje wydać jedną ze swoich książek z myślą o zachodnich rynkach.

W trakcie rozmowy w  programie Wojtek Jagielski na Żywo autor opowiedział o swoim pomyśle. Opiera się on na założeniu, że napisze książkę, która będzie skierowana do zachodniego odbiorcy. Pierwszy rozdział powieści został przetłumaczony na język angielski i wysłany do agentów. Remigiusz Mróz pochwalił się, że udało się mu znaleźć agenta, który już zaczął pracować nad wydaniem książki. Chodzi głównie o rynki anglojęzyczne, ale pisarz wspomniał również o możliwym rynku niemieckim i francuskim. Rozmowę na ten temat możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o robienie szumu wokół swojej twórczości, to Mróz ma w tym doświadczenie. Przypomnijmy, że autor publikował wcześniej pod pseudonimem. Książki spod jego pióra ukazywały się pod nazwiskiem Ove Løgmansbø. Pisarz miał pochodzić z Wysp Owczych.

Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za powodzenie polskiego pisarza. Niewielu rodzimych twórców może pochwalić się ogromnym międzynarodowym sukcesem. Tłumaczenia na obce języki są w zasięgu ręki polskich pisarzy, ale znalezienie się na listach bestsellerów, to zupełnie inna historia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA