1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Geneza młodych superbohaterów. Marvel's Runaways z nowym zwiastunem

Zbliża się premiera nowego serialu na licencji Marvela, który w Polsce będzie można obejrzeć na platformie Showmax. W drugim zwiastunie Runaways znalazło się sporo nowych scen.

Marvel's Runaways Hulu

Runaways to kolejny serial będący częścią Marvel’s Cinematic Universe. Za jego produkcję nie jest jednak odpowiedzialny Netflix, który wydaje swoje własne serie z cyklu The Defenders dla dojrzałego widza. Hulu, czyli rywal Netfliksa z amerykańskiego rynku, postawił na serial młodzieżowy.

Marvel’s Runaways, wbrew wcześniejszym obawom, będzie można obejrzeć w Polsce. Serwis Hulu w końcu nie jest dostępny w kraju nad Wisłą. Na szczęście postanowił sprzedać prawa do emisji Runaways obecnemu w naszym kraju Showmaksowi, który nabył przy okazji licencję na Inhumans i Agentów T.A.R.C.Z.Y.

runaways marvel's hulu

Najnowszy zwiastun Marvel’s Runaways nie zaczyna się od wartkiej akcji.

Najpierw jedna z postaci opowiada o grupie wyrzutków. Kamera powoli pokazuje wizerunki kolejnych bohaterów wchodzących w skład tytułowej formacji nastoletnich bohaterów - na imprezie lub na szkolnym korytarzu. W jej skład wchodzą:

  • Alex Wilder (Rhenzy Feliz) – nerd, który postanowił odnowić stare znajomości;
  • Nico Minoru (Lyrica Okano) – nastoletnia gothka, której tylko na pozór dobrze w samotności;
  • Karolina Dean (Virginia Gardner) – przytłoczona oczekiwaniami rodziców szkolna piękność;
  • Gert Yorkes (Ariela Barer) – dziewczyna o fioletowych włosach, która chce walczyć z niesprawiedliowością;
  • Chase Stein (Gregg Sulkin) – wyglądający jak z obrazka młody chłopak, który potrafi zaskoczyć przenikliwością;
  • Molly Hernandez (Allegra Acosta) – najmłodsza członkini grupy o bardzo pozytywnym nastawieniu do świata.

Trailer rozkręca się powoli, ale dobrze nakreśla genezę Runaways.

Młodzi bohaterowie trafiają do ukrytego pomieszczenia w jednym z domów, gdzie ich rodzice oddają się dziwnym rytuałom. Przerażeni tym, że ich rodzice są superzłoczyńcami, nastolatkowie postanawiają wspólnie uciekać.

Zwiastun nie pokazuje w pełni ich specjalnych zdolności, ale nie kryje tego, że zostali obdarzeni supermocami. Sporo czasu w nowym trailerze Marvel’s Runaways poświęcono rodzicom głównych bohaterów, a w tle mignął nawet jakiś dinozaur (?).

Po trailerze nie ma jednak wątpliwości, że szykuje nam się kolejna teen drama z paranormalnym pierwiastkiem… co wcale nie musi być złą wiadomością. Powiew świeżości w Marvel Cinematic Universe nie zaszkodzi - a gorzej od Inhumans raczej nie będzie.