1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Cyborg bez tajemnic. DC przybliża widzom kolejnego członka Justice League

Liga sprawiedliwości już niedługo uformuje się na naszych oczach w kolejnym filmie w ramach DC Extended Universe. Nie musimy jednak czekać aż do premiery, by poznać nowych bohaterów. Cyborg swoje tajemnice zdradza na YouTubie.

cyborg justice league liga sprawiedliwości

Justice League będzie miało premierę już za 3 tygodnie, a Warner Bros. nie patyczkuje się z promocją nowego filmu o superbohaterach. Do sieci trafił nowy materiał o herosie, który do tej pory dla widzów kinowych jest enigmą.

Spośród członków Justice League poznaliśmy jak na razie wyłącznie nowe inkarnacje Supermana, Batmana i Wonder Woman.

Pozostali członkowie tej formacji, czyli Flash, Aquaman i Cyborg mieli wyłącznie krótkie cameo w Batman v. Superman. Bohaterowie dostaną swoje solowe filmy, ale dopiero po ich pierwszym spotkaniu na dużym ekranie i skrzyknięciu do wspólnej walki przez Batmana.

Nie powinno to dziwić. Kinowe uniwersum DC debiutowało znacznie później niż Marvel Cinematic Universe. Avengersi najpierw dostali swoje solowe filmy, a dopiero później wystąpili na ekranie wspólnie. DC goniąc konkurencję, musiało odwrócić kolejność.

Kim w takim razie jest Cyborg?

Na to pytanie odpowiada krótki materiał przygotowany przy współpracy wytwórni oraz amerykańskiego operatora AT&T. Cyborg to tak naprawdę Victor Stone - nazywany przez przyjaciół Vic. W filmowej wersji mężczyzna będący zawodnikiem futbolowym stracił swoje ciało, które jego ojciec zastąpił metalową konstrukcją mającą pozaziemskie korzenie.

W przeciwieństwie do Robocopa, do którego można byłoby na siłę porównać nowego bohatera DC Extended Universe, Cyborg nie jest ociężały. Potrafi latać i zwinnie się poruszać. Może w dodatku intuicyjnie łączyć się z systemami komputerowymi. Jego nowe mechaniczne ciało potrafi też generować potężne bronie zamiast kończyn.

Cyborg w komiksach.

Filmowa wersja tego superbohatera dość wiernie obrazuje jego komiksowy pierwowzór. Postać po raz pierwszy zadebiutowała w zeszycie DC Comic Presents #26 z 1980 roku. Postać stworzyli Marv Wolfman oraz George Perez.

Z początku bohater był członkiem grupy Teen Titans, ale reboot uniwersum DC z 2011 roku zmienił jego historię i przeobraził bohatera w jednego z twórców grupy Justice League obok Batmana, Supermana i Wonder Woman.

Uaktualniona komiksowa historia Victora Stone'a znalazła odbicie w jego filmowej genezie. W filmie Liga sprawiedliwości bohatera gra Ray Fisher, który będzie gwiazdą filmu Cybrog w 2020 roku.