1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Castle Rock: nowy serial na podstawie twórczości Stephena Kinga z J.J. Abramsem w szeregach

To że popularność twórczości Stephena Kinga nigdy nie osłabła, możemy ostatnio dość wyraźnie zaobserwować. Mieliśmy filmowe adaptacje Mrocznej wieży, To czy Gry Geralda. Wciąż czekamy na produkcję Netfliksa, 1922, a teraz do sieci trafiła zapowiedź serialu Castle Rock.

serial na podstawie twórczości stephena kinga

Tytułowe miejsce to małe, fikcyjne miasteczko, które jest tłem wielu historii stworzonych przez Mistrza Grozy. Po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu Martwa strefa, ale mieliśmy z nim do czynienia także m. in. w Cujo, Mrocznej połowie czy Sklepiku z marzeniami. Co więcej, w wielu opowiadaniach czy powieściach King odwoływał się do miejsca, w które tchnął życie.

Castle Rock to świadek wielu tajemniczych wydarzeń.

Przypomina typowe niewielkie angielskie miasteczko, które niejedno już widziało i którego mieszkańcy mają swoje sekrety. Serial będzie horrorem, w którym akcja - jak sama nazwa wskazuje - toczyć się będzie właśnie w Castle Rock.

Za produkcję odpowiada Hulu, a w projekt zaangażowani są tacy twórcy jak Sam Shaw, Dustin Thomason czy J.J. Abrams.

W nowej serii zobaczymy takie gwiazdy jak Melanie Lynskey, André Holland, Jane Levy czy Bill Skarsgård. Serial Hulu zadebiutuje w 2018 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Trudno teraz stwierdzić, czy serial będzie można legalnie obejrzeć w Polsce, ale liczę na to, że tak. Serialowa Mgła, również na podstawie twórczości Stephena Kinga, trafiła w tym roku do Netfliksa, a hit emitowany na Hulu, Opowieść podręcznej, mogliśmy u nas oglądać na platformie Showmax. Oby i tym razem polskie VOD nas nie zawiodły.