1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

ShowMax ma Opowieść podręcznej, a Netflix będzie miał Alias Grace

netflix

Opowieść podręcznej, serial Hulu, który w Polsce dystrybuowany jest przez ShowMax, rozniósł się szerokim echem i wzbudził wiele kontrowersji. Produkcja powstała na podstawie powieści Margaret Atwood doczeka się 2. sezonu. Ale już niebawem obejrzymy też inną adaptację jednej z jej książek. Tym razem odpowiada za nią Netflix.

Alias Grace to książka opublikowana przez Atwood w latach 90. W Polsce została wydana pod tytułem Grace i Grace. Właśnie na podstawie tej powieści, będącej historyczną fikcją, Netflix stworzy miniserial, składający się z sześciu godzinnych odcinków.

W sieci pojawiło się pierwsze wideo promujące nadchodzącą produkcję.

Serial zadebiutuje w Netfliksie 3 listopada tego roku.

Akcja Alias Grace rozgrywa się w 1843 roku, w Kanadzie. Młoda, szesnastoletnia dziewczyna, Grace Marks, zostaje oskarżona o morderstwo swojego chlebodawcy i jego gospodyni. Grace tego czynu miała dopuścić się ze swoim rzekomym kochankiem, Jamesem McDermottem. Mężczyzna został skazany na karę śmierci, a dziewczyna otrzymała łagodniejszy wyrok - dożywocie. Grace ostatecznie, po 30 latach, które spędziła w domach dla obłąkanych i więzieniu, została uniewinniona.

Sprawa od lat elektryzuje badaczy i media. Kim była Grace? Zmanipulowaną, biedną dziewczyną czy wyrachowaną małoletnią zabójczynią?

Prawdy chyba nie poznamy już nigdy, ale serial Netfliksa, Alias Grace, powstały na podstawie książki Atwood, przybliży nam historię dziewczyny. Po zajawce wnoszę, że możemy spodziewać się emocjonującej produkcji.