1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Myśliwiec Kylo Rena z The Last Jedi pokazuje, jak duże kompleksy ma ta postać na punkcie Dartha Vadera

TIE Silencer - myśliwiec Kylo Rena ze Star Wars: The Last Jedi

Kylo Ren to jedna z najważniejszych postaci nadchodzącego Star Wars: The Last Jedi. Im bliżej premiery ósmej części kosmicznej sagi, tym więcej detali na temat tego łotra poznajemy. Teraz dowiedzieliśmy się, czym będzie latał wnuczek Darth Vadera.

Chociaż Kylo Ren to morderca, który w The Force Awakens nie wahał się wydawać rozkazów egzekucji całej wioski, postać wciąż kojarzona jest z podlotkiem zapatrzonym w swojego dziadka. Ren ma Darth Vadera za idola, którego naśladuje, jak tylko może. Za przykład niech posłuży maska, którą Kylo zakłada tylko i wyłącznie po to, aby budzić strach podobny do tego, jaki dawniej wzbudzał upadły rycerz Jedi, Anakin Skywalker. Z umiarkowanym sukcesem.

Ten kompleks Darth Vadera będzie widoczny również w Star Wars: The Last Jedi.

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia elitarnego kosmicznego myśliwca należącego do Kylo Rena. TIE Silencer to oryginalny projekt, który kojarzy się ułożeniem płatów z maszyną TIE Advanced, pilotowaną przez Darth Vadera w filmie Nowa Nadzieja. Advanced był prototypową wersją myśliwca, wyróżniającą się możliwością wykonywaniu skoków w nadprzestrzeń. Bardzo możliwe, że nowszy TIE Silencer jest rozwinięciem tej koncepcji.

Myśliwiec Kylo Rena ma aż 17,5 metra długości. Wielce prawdopodobne, że maszyna weźmie udział w kosmicznej bitwie, której fragmenty mogliśmy widzieć na pierwszym zwiastunie Star Wars: The Last Jedi.

Zmusza to do zastanowienia, czy Kylo Ren również ma niesłychany dar do pilotażu, tak jak jego przodkowie. Anakin Skywalker był najlepszym pilotem Republiki, z kolei Luke zniszczył pierwszą Gwiazdę Śmierci strzałem „jeden na milion”. Han Solo również posiada w tym obszarze ponadprzeciętne zdolności. Ciekawe, czy Ren wdał się w rodzinę. Przekonamy się o tym już w grudniu tego roku.