1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Znamy daty premier największych hitów Disneya (i Marvela) do 2021 roku

Walt Disney Company udostępnił właśnie listę z datami i tytułami (niektóre jeszcze robocze) wszystkich nadchodzących premier kinowych na najbliższe kilka lat do przodu. Jeśli więc chcielibyście dowiedzieć się, kiedy w kinach pojawią się takie filmy jak "Avengers 4", "Star Wars IX", "Kraina lodu 2" czy "Mary Poppins" (y’all), to zapraszam poniżej.

Znamy daty premier największych hitów Disneya (i Marvela) do 2021 roku

Daty premier filmów Disneya w 2017 roku są nam właściwie dobrze znane. Najbliższą nam obecnie premierą są "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", którą zobaczymy już od 26 maja. Ostatnią natomiast premierą 2017 roku będą oczywiście "Gwiezdne Wojny VIII: Ostatni Jedi" (14 grudnia).

2018 rok z kolei zapowiada się chyba nawet bardziej ciekawie.

Już w Walentynki zobaczymy debiutancki film "Black Panther".

Black Panther

9 marca 2018 obejrzymy adaptację popularnej książki fantasy "A Wrinkle in Time" (Fałdka czasu), która ma szansę zdobyć serca fanów zarówno "Władcy Pierścieni" jak i "Opowieści z Narnii". Z pewnością Disney ma nadzieję, że ów film przerodzi się w kolejną popularną serię fantasy. Czy tak się stanie - czas pokaże.

Od 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) będziemy mogli oglądać "Avengers: Infinity War".

Avengers: Infinity War logotyp

Sezon wakacyjny 2018 Disney wraz z Marvelem i LucasFilm spędzi wypuszczając na świat premiery filmu o Hanie Solo (premiera 25 maja), "Ant-Man i Wasp" (6 lipca) oraz "Iniemamocnych 2" (13 lipca ).

2 listopada 2018 zobaczymy aktorską wersję "Mulan", a 23 listopada czeka nas premiera "Ralpha Demolki 2". Koniec 2018 roku Disney świętować będzie premierą sequela klasycznej "Mary Poppins" tym razem z Emily Blunt w roli głównej (premiera 25 grudnia) .

Mary Poppins - grafika

W 2019 roku czekają nas premiery "Captain Marvel" (8 marca) oraz "Avengers 4" (26 maja).

Również w maju zobaczymy długo wyczekiwany finał nowej trylogii Star Wars – "Gwiezdne Wojny IX" będą miały swoją premierę 24 maja 2019 (czyli półtora roku po VIII epizodzie).

Gwiezdne Wojny epizod IX

19 lipca z kolei czeka nas "aktorska" wersja "Króla Lwa" w reżyserii Jona Favreau (który ma na koncie już aktorską i bardzo udaną wersję "Księgi Dżungli").

Niecały miesiąc później, 2 sierpnia odbędzie się światowa premiera "Toy Story 4".

2019 rok zamknie premiera animacji, na którą czeka chyba cały świat, czyli "Kraina Lodu 2".

2020 i 2021 roku to na razie sporo niewiadomych. Poza premierą piątej części Indiany Jones’a, która pojawi się w kinach 10 lipca nie wiadomo na razie zbyt dużo. Ale już teraz Disney, Marvel i Pixar zaklepali sobie daty pod którymi widnieją tytuły typu: Untitled Pixar Animation itd.

Czekają nas więc całkiem ciekawe nadchodzące miesiące i lata. Oby tylko wszystkie powyżej wymienione filmy okazały się dobrą rozrywką. Poczekamy, zobaczymy.