1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Gwiezdne wojny trafią do wirtualnej rzeczywistości. Fani będą mogli łatwo przenieść się na plan The Last Jedi

The Last Jedi w VR - Nokia przeniesie Gwiezdne wojny w wirtualną rzeczywistość

Disney to kolejna firma, która wykorzystuje wirtualną rzeczywistość do promowania swoich blockbusterów. Na premierę kolejnego epizodu sagi Star Wars przygotowane zostaną aplikacje pokazujące The Last Jedi w VR. Przygotuje je firma, która znana jest przede wszystkim z produkcji... telefonów komórkowych.

Gwiezdne wojny to jedna z najsilniejszych marek w popkulturze, ale dyrygujący nią Disney nie spoczywa na laurach. Korporacja po wykupieniu praw do sagi od George'a Lucasa aktywnie promuje swoją markę. Teraz ruszyła machina, która ma nakłonić do obejrzenia w kinie kolejnej, ósmej części cyklu.

Pomysłem by przekonać widzów do wsiąknięcia w uniwersum Gwiezdnych wojen będzie The Last Jedi w VR.

Materiały w wirtualnej rzeczywistości przygotowane z myślą o promocji filmu Ostatni Jedi zostaną nakręcone przy użyciu sprzętu marki Nokia. Lucasfilm wykorzysta nową kamerę Nokia OZO VR. Z ich pomocą fani będą mogli przenieść się na plan zdjęciowy i zobaczyć, jak wyglądało kręcenie nowego epizodu Star Wars od kuchni.

Pierwsze projektem, który powstanie na bazie współpracy Lucasfilm i Nokii, będzie zaś The Last Jedi w VR. Aplikacja dająca dostęp do nowych materiałów nie ma jeszcze daty premiery, ale można spodziewać się jej jeszcze w tym roku. Fani z pewnością będą wniebowzięci mogą być tak blisko twórców swoich ukochanych film.

The Last Jedi w VR to nie pierwszy projekt pokazujący Star Wars w wirtualnej rzeczywistości.

Współpraca fińskiej firmy przy Gwiezdnych wojnach to nowość, ale Disney już wcześniej wykorzystywał kamery Nokia OZO VR przy takich filmach jak Alicja po drugiej stronie lustra i Księga dżungli. Już wcześniej przygotowano zresztą różne dema technologiczne, które prezentowały Odległą Galaktykę w VR.

Swego czasu oficjalna aplikacja Star Wars pozwalała obejrzeć kilka krótkich klipów. Wystarczyło włożyć smartfon z uruchomionym programem do Google Cardboard. Z kolei studio DICE przygotowało dodatkową misję do gry Star Wars Battlefront specjalnie na PlayStation VR.

Mam nadzieję, że materiałów w wirtualnej rzeczywistości będzie jeszcze więcej. Oglądanie filmu na ekranie kinowym to jedno, ale zanurzenie się w to przepastne uniwersum z goglami VR na głowie dla fana brzmi jak spełnienie marzeń z dzieciństwa...