1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Muminki wracają. Odcinkowa seria wygląda przepięknie na pierwszych grafikach

Muminki wracają! Odcinkowa seria zapowiada się przepięknie
1094 interakcji
dołącz do dyskusji

„Świat potrzebuje Muminków” - mówi Monika Makaroff ze studia Gutsy Animations, a ja w pełni się z nią zgadzam. To właśnie jej ekipa sprawi, że Muminki wrócą w nowej, komputerowej animacji.

Bez obaw, „komputerowa” nie oznacza w tym przypadku „sztuczna” oraz „zła”. Producenci z Gutsy Animations podkreślają, że zależy im na połączeniu nowoczesnych metod produkcji z tradycyjną kreską oraz grafiką. Patrząc na pierwsze artworki pochodzące z ich studia - to może się udać. Muminki mają być hybrydą światów 3D oraz 2D, ręcznie malowaną oraz zachowującą niepowtarzalny klimat oryginalnej bajki.

Gutsy Animations to nowe studio, którego szeregi zasilają zdobywcy Oscarów oraz nagród BAFTA.

Próżno szukać innych animacji, za które odpowiada Gutsy. Nie oznacza to jednak, że za Muminki biorą się amatorzy. Wręcz przeciwnie. Pani prezes Monika Makaroff posiada dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Reżyserem jest Steve Box z Oscarem zdobytym za animację Wallace i Gromit: Klątwa królika. Za scenariusz odpowiedzą z kolei zdobywcy nagród BAFTA - Mark Huckerby oraz Nick Ostler.

Pierwszym testem siły nowego studia jest kampania na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Twórcy Muminków poprosili o 200 tys. dolarów, które trafią do ekipy grafików. Na dwa dni przed zakończeniem zbiórki udało się pozyskać oczekiwaną sumę, co wcale nie było takie oczywiste. Producenci filmów oraz seriali mają na platformach crowdfundingowych o wiele trudniej, niż twórcy gier lub pomysłodawcy oryginalnych, wymyślnych gadżetów.

Niestety, nowe Muminki pojawią się nie szybciej, niż w 2019 roku. Pierwszy sezon animacji ma liczyć 13 epizodów. Niewykluczone, że wszystkie z nich będziemy mogli zobaczyć zupełnie za darmo, w Internecie.