1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Heath Ledger gwiazdą nowego filmu. 9 lat po swojej śmierci

I am Heath Ledger trailer

Heath Ledger będzie gwiazdą kolejnego filmu. Do sieci trafił zwiastun dokumentu, który opowie o życiu aktora zmarłego w bardzo młodym wieku. W produkcji zawarte będą archiwalne materiały wideo, które zostały zarejestrowane przed jego śmiercią.

Minęło już ponad 9 lat od kiedy Heath Ledger odszedł z tego świata. Świat zapamiętał go dzięki kreacji złoczyńcy w filmie Mroczny Rycerz. Ledger sportretował Jokera, czyli odwiecznego przeciwnika Batmana w niesamowity sposób. Tchnął w tę postać życie na zupełnie innym poziomie niż lata temu dokonał tego Jack Nicholson.

Niestety niedługo później aktor został znaleziony martwy w apartamencie na Manhattanie.

Kariera Heatha Ledgera, który stał się słynny jeszcze przed kreacją Jokera dzięki takim hitom jak Tajemnica Brokeback Mountain i Zakochana złośnica, niespodziewanie i tragicznie zakończyła się blisko dekadę temu. O życiu artysty opowiedzą jego bliscy w nadchodzącym dokumencie.

I am Heath Ledger zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. Na dokument będą się składać wywiady z członkami rodziny i przyjaciółmi aktora. Mają oni z perspektywy czasu wypowiedzieć się o tym, kim był Ledger, jak rozwijała się jego kariera i jak sukces wpłynął na jego życie.

Najciekawszą częścią I am Heath Ledger są archiwalne nagrania wideo.

Wywiady z bliskimi aktora będą przeplatane materiałami wideo z jego prywatnego archiwum. Już sam zwiastun pokazuje, że Ledger kochał kamerę i miał ją zawsze ze sobą. Chciał być nie tylko aktorem, ale również reżyserem - aktorstwo było tylko drogą do tego celu. Niestety nie było mu dane zrealizować swoich marzeń oraz celów i zapamiętany został jako świetny aktor.

Dzięki nagraniom, które zostaną upublicznione w ramach dokumentu będziemy mogli jednak zobaczyć, jak Heath Ledger prezentował się poza planem filmowym. Materiał da nam wgląd w to, jakim był prywatnie człowiekiem.

Premiera I am Heath Ledger przewidziana została na 17 maja, ale wcześniej produkcja będzie pokazywana 23 kwietnia podczas Tribeca Film Festival. Trailer został udostępniony 4 kwietnia, czyli w 38 rocznicę jego urodzin. Nie wiadomo jeszcze, czy film doczeka się premiery w Polsce.