1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Netflix nie marnuje czasu i kupuje prawa do The Irishman od Martina Scorsese. W roli głównej Robert De Niro!

Netflix kupił prawa do nowego gangsterskiego filmu Martina Scorsese, w którym wystąpi legendarny Robert De Niro. Usługodawca tym samym umacnia swoją pozycję jako światowego lidera w branży VoD.

The Irishman Netflix Martin Scorsese

The Irishman to już dziewiąty film duetu De Niro i Scorsese. Scenariusz do filmu napisał Steven Zaillan i jest on adaptacją wydanej w 2004 roku książki Słyszałem, że malujesz domy… autorstwa Charlesa Brandta. Książka opowiada o życiu Franka "The Irishmana" Sheerana, zabójcy przyjmującego zlecenia od mafii.

Scorsese i De Niro po raz pierwszy współpracowali w 1973 roku przy okazji filmu Ulice nędzy. Potem zrealizowali wspólnie Taksówkarza, a także New York, New York, następnie Wściekłego byka, Króla komedii, Chłopców z ferajny, Przylądek strachu czy wreszcie Kasyno.

Zdjęcia do The Irishman rozpoczną się już w tym roku.

Pomysł na film narodził się już w 2008 roku w głowie de Niro. Z kolei tytuł książki, którą film będzie inspirowany, pochodzi od żargonu mafijnego. Malowanie domów nawiązuje do plam krwi, jakie zostawały na ich ścianach po zamachach.

To również spora szansa dla Martina Scorsese. Choć to szanowany reżyser, jego ostatni film z ubiegłego roku, Milczenie, był komercyjną klapą. The Irishman ma być prawdziwym widowiskiem, już teraz jego budżet przekracza 100 mln dol.

Dla Netfliksa będzie to najprawdopodobniej najbardziej prestiżowa premiera w całej jego historii. Nie mogę się już doczekać!