1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

Super Bowl 2017 - gdzie obejrzeć transmisję na żywo z finałów NFL?

super bowl 2017 - gdzie obejrzeć?

Coraz więcej sportu na Spider's Web, ale też coraz więcej ku temu okazji. O czym mowa tym razem? Oczywiście o finale Super Bowl 2017.

Czym jest Super Bowl?

Super Bowl to finał sezonu profesjonalnych rozgrywek futbolu amerykańskiego, czyli w skrócie NFL. W tym roku mecz odbędzie się w Houston, a zmierzą się w nim Atlanta Falcons oraz New England Patriots.

Super Bowl to także największe wydarzenie sportowe i kulturalne w Stanach Zjednoczonych. Największe, bo zbierze przed telewizorami ponad 110 milionów widzów. A kulturalne, bo w w przerwie meczu będziemy świadkami z pewnością niezapomnianego koncertu Lady Gagi. Prócz tego prawdziwa gratka czeka na fanów reklam, filmów i seriali. Największe marki świata, studia filmowe i stacje telewizyjne pokażą nam reklamy i zapowiedzi filmów przygotowane specjalnie na ten wieczór.

Przyznam, że jeżeli chodzi o futbol amerykański to jestem "januszem kibicowania". Meczów sezonu zasadniczego praktycznie nie oglądam, ale Super Bowl? To zupełnie inna para kaloszy.

Zapaleni kibice pewnie woleliby obejrzeć 51. finał NFL w Fox Sports, ale niestety, ten kanał mimo zapowiedzi wciąż nie jest dostępny w Polsce. W USA platforma Fox Sports będzie na żywo relacjonować finałowy mecz Super Bowl 2017. Amerykanie będą mogli oglądać Super Bowl za darmo korzystając z komputerów oraz specjalnych aplikacji przeznaczonych zarówno dla systemów iOS, jak i Androida, bez konieczności rejestrowania czy logowania się.

Gdzie oglądać Super Bowl w internecie?

I tu jest największy problem. Największego sportowego wydarzenia w życiu Amerykanów nie będzie można legalnie zobaczyć w polskim internecie.

Polscy kibice będą musieli zadowolić się transmisją w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych w stacji Eleven. Na szczęście tutaj absolutnie nie ma powodów do zmartwień. Kanały Eleven już niejednokrotnie dały się poznać z wysokiej jakości relacji i to nie tylko z meczów piłki nożnej, ale też wyścigów Formula 1, czy boksu zawodowego. Dlatego też, mając na uwadze powyższe jestem spokojny i zachęcam was do zarwania nocy z niedzieli na poniedziałek.

Całe wydarzenie transmitowane będzie od północy czasu polskiego i trwać będzie około 5 godzin. Powtórkę wydarzenia można będzie obejrzeć o godzinie 8:00 w poniedziałek.